[Správy] Kryptofirmy na čele s Binance sa rozhodli pomáhať obetiam koronavírusu – Vývojári Litecoinu požadujú, aby ťažiari darovali 1 % na jeho prevádzku

BitmarketsBitmarkets

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Kryptofirmy na čele s Binance sa rozhodli pomáhať obetiam koronavírusu. Vývojári Litecoinu požadujú, aby ťažiari darovali 1 % na jeho prevádzku.

Kryptofirmy na čele s Binance sa rozhodli pomáhať obetiam koronavírusu
Vývojári Litecoinu požadujú, aby ťažiari darovali 1 % na jeho prevádzku
Čína ako blockchainová veľmoc – Len tento mesiac tu vzniklo cez 700 nových firiem

Kryptofirmy na čele s Binance sa rozhodli pomáhať obetiam koronavírusu

Niekoľko firiem z prostredia blockchainu a kryptomien sa zaviazalo pomáhať obetiam koronavírusu v čínskom Wu-chane. Zmenáreň kryptomien Binance sa zaviazala, že na toto úsilie daruje 10 miliónov čínskych jüanov, čo je v prepočte 1,44 milióna dolárov. Avšak zatiaľ nič oficiálne nikde nevyšlo.

K Binance sa pridala tiež firma Krypital, ktorá zahájila charitatívnu zbierku na získanie zdravotníckeho materiálu pre obete koronavírusu. Firma Krypital tiež oznámila, že vytvorí systém darovania prostriedkov založený na blockchaine, ktorý umožní väčšiu transparentnosť a efektivitu. Spoločnosť tiež naberá dobrovoľníkov na skupinovú administratívu, nákup materiálu, triedenie a riadenie dopravy, medializáciu a grafických dizajnérov.

Mohlo by vás zaujímať: Svetová ekonomika má problémy, Bitcoin ale prosperuje – Toto sú hlavné dôvody

Vývojári Litecoinu požadujú, aby ťažiari darovali 1 % na jeho prevádzku

Zakladateľ spoločnosti Litecoin (LTC) Charlie Lee navrhol, aby ťažiari darovali 1 % poolu ako novú metódu financovania rozvoja kryptomeny. Práve 1 % by poskytlo dostatok finančných prostriedkov na to, aby Litecoin trvalo pokryl svoje náklady a mohol sa sústrediť len na vývoj.

Získať dostatok kapitálu na prevádzku podniku či projektu môže byť ťažké. Situácia sa skomplikuje hlavne vtedy, keď sa podnik alebo projekt usiluje o decentralizáciu. Koncom roku 2019 kolovali zvesti o možnom bankrote nadácie Litecoin, ktoré sa však nepotvrdili.

V reakcii na obavy z 51 % útoku spojil Dogecoin v roku 2014 svoju ťažbu s Litecoinom, čo umožnilo súbežnú ťažbu oboch aktív. Najmä táto spoločná ťažba Litecoinu a Dogecoinu má dopad na Leeovu novú koncepciu. V súčasnosti sa zlúčenou ťažbou Dogecoinu a ďalších Skrypt coinov ťažiari zarábajú 105 % + blokové odmeny. Takže 1 % je priemerná čiastka, ktorú možno vrátiť na financovanie projektu.

Čína ako blockchainová veľmoc – Len tento mesiac tu vzniklo cez 700 nových firiem

Čínski podnikatelia zaregistrovali tento mesiac v Číne 714 firiem z odvetvia blockchainu. Celkový počet blockchain firiem registrovaných v Číne je 79 556, avšak od tohto čísla musíme odpočítať 57 257 čínskych firiem, ktoré stratili právny status alebo im boli zrušené licencie. Od roku 2009 do roku 2017 zostal ročný počet založených firiem pomerne statický. Výrazný skok nahor nasledoval v roku 2018.

Údaje tiež odhaľujú, že cez 46 % čínskych firiem nemá viac než 5 000 jüanov registrovaného kapitálu, čo odpovedá čiastke pod 721 dolárov. Naviac 8,32 % firiem má medzi 721 a 1 442 dolárov, 26 % má medzi 1 442 a 7 208 dolárov, zatiaľ čo 9,17 % firiem má 7 208 dolárov a viac. Tento zjavný nedostatok kapitálu v priestore čínskeho blockchainu je v súlade s výsledkami nedávnej spoločnej štúdie čínskej vládnej, finančnej, informačnej a mediálnej firmy Xinhua a finančnej dátovej platformy Rhino Data. Štúdie uvádzajú, že investičné a finančné hodnoty v čínskom blockchaine za rok 2019 klesli až o 40 %.

Čo čítať ďalej?

Ako nenaletieť – breakout a breakdown

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Freedum fighters PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.