SPRÁVY – Kryptobullrun pokračuje, Bitcoin na ATH a silné fundamenty pre apríl

0

Trh s kryptomenami je v jednom ohni po tom, čo Bitcoin v utorok dosiahol nové historické maximum. Dnes, krátko po tom, čo boli akcie burzy Coinbase zalistované na NASDAQ, dokonca otestoval hladinu 65 000 dolárov. Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum ETH dnes dosiahla hodnotu 2400 USD a Binance Coin BNB sa v pondelok chvíľu obchodoval za $630. Jeho kapitalizácia sa tak nebezpečne priblížila k sto miliardám dolárov.

Zdá sa, že aprílový bullrun konečne začína a trh s kryptomenami je pripravený posunúť sa opäť o niečo vyššie. Nikto samozrejme nevie, kde sa nachádza ďalší strop pre Bitcoin. V decembri to bolo 25 000 USD, v januári nastal odraz na cene 42 000 USD, vo februári 58 300 USD, a v marci 62 000 dolárov.

AKú cenu dosiahne Bitcoin, než príde ďalšia veľká korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Krypto bullrun pokračuje a vrchol je stále v nedohľadne

Väčšina analytikov sa zhoduje, že aprílový bullrun by mohol byť o niečo zaujímavejší. Predikcie pre Bitcoin sa pohybujú v rozmedzí 70-100 tisíc dolárov.

Bitcoin má rozhodne obrovský potenciál. Inštitucionálni investori majú o túto kryptomenu obrovský záujem a zabezpečujú tak stabilný príliv kapitálu do trhu. Banky, investičné fondy, veľké firmy a ďalší akreditovaní investori hromadne nakupujú BTC už viac než rok a počet dostupných mincí v obehu neustále klesá.

Zároveň sa však zvyšuje aj počet HODLerov, teda ľudí, ktorí dlhodobo držia kryptomeny a nepredávajú. HODLeri zatiaľ neprejavili väčší záujem o predaj svojich coinov. Väčšinu likvidity inštitucionálnym investorom poskytujú burzy a veľryby, ktoré pomaly vyťahujú zisky.

Za veľký záujem o Bitcoin môžeme poďakovať hlavne Centrálnej banke USA, Fed za posledný rok vytlačil rekordné množstvo dolárov, čo spôsobuje masívnu infláciu a akciové indexy ži vládne dlhopisy už investorom neposkytujú ochranu pred znehodnotením kapitálu. Hľadajú tak obskurnejšie investičné príležitosti a práve Bitcoin je pre nich dobrá alternatíva.

Dnes sme publikovali aktuálnu technickú analýzu Bitcoinu: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na 67 000 USD?

Bitcoin si upevňuje post biliónového aktíva

Ak nepočítame tým pár dní, keď cena BTC testovala hladinu 50 000 dolárov, Bitcoin je už viac než mesiac biliónové aktívum. To znamená, že hodnota všetkých vyťažených mincí presahuje tisíc miliárd. Po dnešnej pumpe sme dokonca na chvíľu prekonali 1,2 bilióna. Bitcoin sa tak môže popasovať aj s najhodnotnejšími firmami sveta, ako je Microsoft, či Amazon.

Bitcoin je zároveň podstatne väčší, než Facebook, Tesla a pomaly sa doťahuje na spomínaný Microsoft. Pre porovnanie, najväčšia firma na svete, Apple, má hodnotu 2,23 bilióna dolárov. Bitcoin prekoná Apple, keď cena jednej mince prekoná 120 000 dolárov.

Dosiahne Bitcoin ešte tento rok hodnotu 120 000 dolárov?

View Results

Loading ... Loading ...

Akcie burzy Coinbase prichádzajú na NASDAQ

Silný bullish fundament Bitcoinu dodal príchod burzy Coinbase na NASDAQ.

Z americkej kryptoburzy Coinbase sa stala verejná spoločnosť. Po rokoch čakania sa jej akcie začali obchodovať na prvej verejne burze. Pod tickerom COIN ich nájdete na NASDAQu a za prvé dve hodiny obchodovania zaznamenali významný pokles.

Coinbase COIN
Coinbase COIN – minútový graf

Obchodovať sa nakoniec začalo na nižšej cene, než akú sme očakávali. Zatiaľ čo COIN futures sme ešte okolo obeda videli za 580 dolárov, na NASDAQu prebehol prvý obchod za  380 dolárov.

Čítajte ďalej: Akcie burzy Coinbase sa obchodujú na NASDAQu – zatiaľ je to prepadák

Ethereum dosiahlo nové ATH $2250 pár hodín pred Berlin hard-forkom

Aj Ethereum dosiahlo nové historické maximum. Zároveň tento týždeň prešlo hard-forkom, ktorý mierne znížil poplatky za niektoré typy transakcií a umožnil nasadenie pokročilejších technológií, ktoré v budúcnosti významne zrýchlia fungovanie siete.

Berlin hard-fork priniesol štyri konkrétne vylepšenia:

  • EIP-2565, znižuje cenu operácie ModExp
  • EIP-2929, zvyšuje cenu niektorých výpočtovo náročnejších operácií
  • EIP-2718, pridáva nový typ transakcie
  • EIP-2930, pridáva typ transakcie s modulárnym zoznamom pripojení

Viac sa o nich dočítate v tomto článku.

Ethereum ETH
Ethereum ETH

Práve vysoké poplatky sú totiž Achillovou pätou tohto projektu. Vývoj platformy Ethereum 2.0 trvá pridlho a Optimism rollup technológia, ktorá umožní 100X škálovanie, príde až niekedy v lete.

Kryptomena ETH má za sebou skvelý rok. Za posledných 365 dní jej cena stúpla o 1328%. Na Ethereum začalo fungovať mnoho kvalitných projektov, väčšinou z DeFi sektoru, a uchytili sa aj NFT. Mánia okolo non-fungible tokenov vyvrcholila pred niekoľkými týždňami predajom digitálneho obrazu od Beeple za 69,3 miliónov dolárov! Ide o jeden z najdrahších kúskov umenia na svete a existuje iba v digitálnej forme.

Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Dogecoin po 80% pumpe prekonal 0,1 USD

Obľúbená kryptomena Elona Muska má dnes veľký deň. Prvýkrát v histórii prekonala hladinu 0,1 USD. Najvtipnejší coin na svete tak oslavuje nové historické maximum. Na burze Bittrex je to $0,144.

1D DOGE/USD - Bittrex
Dogecoin DOGE

Doge zároveň vykreslil dve rekordne vysoké zelené daily sviece. Svojím investorom tak spravil naozaj obrovské zisky. O tom svedčí aj kapitalizácia tejto kryptomeny, ktorá aktuálne dosahuje 17 miliárd dolárov. DOGE sa tak dostal na 10. miesto v rebríčku coinmarketcap.

Ak chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum, Dogecoin a množstvo ďalších kryptomien, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Pod tickerom COIN tak dokonca nájdete aj akcie Coinbasu. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodní poplatky.

Simpsonovci predikujú cenu Bitcoinu

Aj populárny animovaný seriál Simpsonovci si po roku spomenul Bitcoin a na chvíľu túto kryptomenu ukázal v najnovšej epizóde. Marge v tejto časti prepadla tradingu a obchodovala akcie novej firmy najbohatšieho človeka Springfieldu, Montyho Burnsa.

Tvorcovia Simpsonovci v tejto časti predikovali, že cena Bitcoinu dosiahne nekonečno. Pridali aj ďalšie vtipné predikcie. Všetko si môžete pozrieť v tomto článku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre