Akcie burzy Coinbase sa obchodujú na NASDAQu – zatiaľ je to prepadák

BITmarkets BITmarkets

Tak sme sa dočkali! Z americkej kryptoburzy Coinbase sa stala verejná spoločnosť. Po rokoch čakania sa jej akcie začali obchodovať na prvej verejne burze. Pod tickerom COIN ich nájdete na NASDAQu a za prvé dve hodiny obchodovania zaznamenali významný pokles.

Obchodovať sa nakoniec začalo na nižšej cene, než akú sme očakávali. Zatiaľ čo COIN futures sme ešte okolo obeda videli za 580 dolárov, na NASDAQu prebehol prvý obchod za  380 dolárov.

Akcie burzy Coinbase po zalistovaní na NASDAQ začali klesať

Cena potom chvíľu rástla až na 430 dolárov, čo je aktuálne historické maximum. Odvtedy však už dve hodiny klesáme a v čase písania tohto článku je cena už “iba” 330 dolárov. Kapitalizácia burzy tak padla výrazne pod 100 miliárd dolárov. Túto hodnotu má firma pri cene 381 dolárov za jednu akciu.

Coinbase COIN

Coinbase COIN – minútový graf

Tak ako tak, 330 USD je tiež rozprávkovo vysoká hodnota a CEO burzy Brian Armstrong si môže pogratulovať k jednému z najúspešnejších vstupov na burzu v histórii. Väčšina firiem nikdy nedosiahne hodnotu, ktorú má Coinbase dve hodiny po zalistovaní na NASDAQ. A Brianov majetok má po dnešku podľa časopisu Forbes hodnotu 6,5 miliardy dolárov. V 38 rokoch je to rozhodne dobrý výkon.

Odhady optimistov sa však nenaplnili a dokonca sa ozvali aj takí, ktorí celú túto udalosť označili za prepadák. Bude zaujímavé sledovať, na akej cene sa COIN v budúcnosti ustáli, a či budú akcie tejto burzy korelovať s pohybmi Bitcoinu.

Našu najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu nájdete v tomto článku.

Bitcoin začal padať po zalistovaní COIN

Bitcoin BTC - minútový graf

Bitcoin BTC – minútový graf

Hodnota Bitcoinu krátko pred zalistovaním akcií COIN na NASDAQ dosiahla 63 800 dolárov. Od vtedy však už iba padá a aktuálne je o celé dve tisícky nižšie. Bitcoin teda, podobne ako akcie Coinbasu, prechádza menšou korekciou. Bude zaujímavé sledovať, na ktorej haldine sa odrazí.

Z ceny 60 000 USD sa v posledných týždňoch stal silný support. Ak sa tam dostane, mohla by to byť dobrá šanca na nákup.

Ak chcete obchodovať Bitcoin a množstvo ďalších kryptomien, Coinbase je rozhodne dobrá voľba. Hlavne, ak tam ešte nemáte účet. Vytvorte si ho cez >>>tento odkaz<<< a po prvom nákupe nad 100 dolárov získate bonus 10 USD ZDARMA.

Tu nájdete návod na získanie bonusu:

NÁVOD ako kúpiť Bitcoin bezpečne a získať zdarma 8€

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul