[Správy] John McAfee je na úteku z USA, kvôli údajným kryptodaňovým podvodom • Bitcoiny nie sú peniaze, tvrdí Juhoafrická rezervná banka…

Novinky Loď a chata Johna McAfeeho v Belize
Loď a chata Johna McAfeeho v Belize, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/OLya_L
Kvakomat PC bannerWallstreetpepe ICO mobil baner

John McAfee je na úteku z USA, kvôli údajným kryptodaňovým podvodom • Bitcoiny nie sú peniaze, tvrdí Juhoafrická rezervná banka • Hollywoodsky herec Kevin Connolly ohlásil novú TV šou “Cryptos” • V Pensylvánii nepotrebujú kryptoburzy licencie • Zakladateľ Sirin Labs sa stal obeťou Bitcoin podvodu

John McAfee je na úteku z USA, kvôli údajným kryptodaňovým podvodom

Bývalý antivírusový magnát, obhajca kryptomien a kandidát na prezidenta USA John McAfee hovorí, že má problémy s americkou daňovou agentúrou IRS. McAfee vo videu zo svojej lode nedávno vysvetlil, že ho obvinili z použitia kryptomien na trestné činy. McAfee tiež uviedol, že jeho manželka a ďalší štyria členovia jeho prezidentskej kampane boli obvinení z nešpecifikovaných trestných činov. Okrem iného povedal:

“Chcú ma umlčať a ja to nedovolím, robím kampaň v exile na tejto lodi. Nedovolím im, aby ma uväznili a umlčali môj hlas.”

Vo videu zverejnenom 22. januára McAfee povedal, že bude pokračovať v jazde na svojej lodi a plánuje uverejňovať videoklipy každý deň počas exilu. Z predchádzajúcich vyhlásení a fotografií na Twitteri sa zdá, že môže byť na ceste do Venezuely. McAfee však svoju geografickú polohu nezverejní a má v úmysle zostať na palube dva roky. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Bitcoiny nie sú peniaze, tvrdí Juhoafrická rezervná banka

Juhoafrická rezervná banka (SARB) vydala “Konzultačný dokument o návrhoch politiky pre kryptoaktíva”, ktorý sa týka odporúčaní a regulačných pokynov agentúry pre kryptoaktíva a podniky, ktoré tieto aktíva využívajú. Upozorňujeme, že článok nie je oficiálnou legislatívou; skôr otvára dialóg s verejnosťou, čo im umožňuje vyjadriť sa k navrhovanému regulačnému rámcu. Výraznou súčasťou konzultačného dokumentu je to, že rezervná banka nevníma Bitcoin a iné kryptomeny ako peniaze. Pre informáciu, zlato, striebro a platina tiež nemajú v krajine štatút zákonného platidla.

Jedným so zaujímavých bodov je, že SARB nebude odvetvie kryptoaktív považovať za veľké, kým nedosiahne trhovú kapitalizáciu vo výške 1 bilióna dolárov. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Hollywoodsky herec Kevin Connolly ohlásil novú TV šou “Cryptos”

Severoamerická Bitcoin konferencia v Miami mala minulý štvrtok prekvapujúcu návštevu, keď Kevin Connolly, herec z HBO seriálu “Entourage”, oznámil, že sa pripravuje nová televízna šou “Cryptos”. Connolly dúfa, že nová šou pomôže verejnosti lepšie porozumieť inovatívnemu ekosystému kryptomien. Spolutvorcami série sú zakladatelia Academy School of Blockchain, Jason King a Erik Sords.

Seriál produkuje spoločnosť American Cinema International a momentálne je v predvýrobe. Podľa Kinga by sa mohlo začať natáčanie v máji. Výrobcovia dúfajú, že prinesú kryptomeny do hlavného prúdu pri poskytovaní robustného príbehu vzťahov a priateľstiev. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

V Pensylvánii nepotrebujú kryptoburzy licencie

Pennsylvánske ministerstvo pre bankovníctvo a cenné papiere (DoBS) tvrdí, že kryptoburzy v štáte nepotrebujú obchodné licencie (Money Transmission Business Licenses).

V správe s názvom ”Money Transmitter Act Guidance for Virtual Currency Businesses,” pensylvánska DoBS vysvetlila, že zákon o vysielateľoch peňazí (Money Transmitter Act – MTA) sa nevzťahuje na kryptoburzy.

Vysvetlenie sa zameralo na presné vymedzenia pojmov obsiahnuté v MTA, najmä na to, čo tvoria peniaze a kedy sa vyžaduje licencia MTA. Podľa tejto správy kryptomeny nepredstavujú zákonné platidlo. Takže podniky, ktoré sa podieľajú na prenose ktyptomien, nemusia získavať MTA. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com (v AJ)

Zakladateľ Sirin Labs sa stal obeťou Bitcoin podvodu

Moshe Hogeg, CEO a zakladateľ obľúbeného projektu Sirin Labs, sa stal obeťou Bitcoin podvodu. Hovorí, že sa pokúsil o nákup veľkého množstva Grin za Bitcoin cez dôveryhodnú službu over-the-counter.

GRIN je anonymizovaná kryptomena a primárnou konkurenciou pre meny, akými sú napríklad Monero, Dash, Zcash. Písali sme o nej na KRYPTOMAGAZINE.

Bol údajne v kontakte so spoľahlivým predávajúcim prostredníctvom Telegramu. Navyše, predávajúci mu odporúčal “správcu” tretej strany. Pred odoslaním Bitcoinu Hogeg požiadal o zaslanie určitého množstva Grin ako dôkaz o tom, že predávajúci skutočne vlastní mince.

Po vykonaní potvrdzujúcej transakcie a prijatí Grinu ako dôkaze o vlastníctve, Hogeg údajne poslal potrebné množstvo Bitcoinu. A práve vtedy obaja zmizli, predajca aj správca, a už sa viac neobjavili. Zatiaľ čo množstvo stratených Bitcoinov zostáva nezverejnené (údajne je však veľké), Hogeg hovorí, že už konzultuje s jeho právnikom ďalšie kroky. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Čo čítať ďalej

Podrobnejšia analýza hacku burzy Cryptopia – odcudzených bolo až 16 miliónov dolárov!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.