[SPRÁVY] Joe Kerner: Bitcoin čaká rast o viac ako 500 % – Vytvoria konglomeráty svoje vlastné kryptomeny a stablecoiny?

0

Joe Kerner: Bitcoin čaká rast o viac ako 500 % – Vytvoria konglomeráty svoje vlastné kryptomeny a stablecoiny? –- Trump si vôbec nedáva servítku pred ústa – Warren Buffett nakúpil ďalšie akcie Bank of America – Algorand – synonymum skutočnej decentralizácie? – Beyond Meat stratilo 13 % na hodnote za pár hodín

Joe Kerner: Bitcoin čaká rast o viac ako 500 %

Joe Kerner, jeden z nedávnych hostí pre reláciu CNBC sa vyjadril, že kryptomeny čakajú veľmi rušné mesiace. Podľa jeho slov má byť najbližších 10 mesiacov najmä pre Bitcoin extrémne zaujímavých. Nielenže očakáva výstrel ceny smerom nahor, ale takisto netrpezlivo očakáva aj na samotný halving (a jeho dopad nielen na cenu). Podľa jeho osobného názoru sa môže Bitcoin pozrieť do mája 2020 až na sumu 55 000 dolárov. Hlavným argumentom na podporenie svojej predikcie, že Bitcoin narastie o viac ako 500 % na cene je okrem halvingu aj klasický príklad dopytu a ponuky. Dopyt by mal s blížiacim sa halvingom výrazne rásť, a práve preto je Joe Kerner presvedčený, že BTC má namierené na poriadny rast.

Viac o jeho predikcii si môžete prečítať na nasledujúcom linku: ccn.com

Vytvoria konglomeráty svoje vlastné kryptomeny a stablecoiny?

V tomto prípade by sa malo asi hovoriť skôr o stablecoinoch (niečo na štýl Libry). Inšpirujú sa Facebookom aj iné obrovské spoločnosti a budú sa pokúšať o vytvorenie vlastného stablecoinu? Hneď niekoľko analytikov si myslí, že napríklad Amazon alebo T-Mobile môžu byť ďalšími veľkými hráčmi, ktorí sa budú pokúšať o revolúciu vo finančnom svete prostredníctvom svojich vlastných digitálnych mien. Nepochybne majú na to obe spoločnosti dostatok prostriedkov a skúseností. Zoznam firiem, ktoré by takto mohli konať je však oveľa dlhší. Otázkou je, či sa im to podarí alebo nie.

Viac sa môžete dozvedieť o tejto téme na tomto odkaze: cryptoslate.com

Trump si vôbec nedáva servítku pred ústa

Pravdepodobne najvážnejšia správa mimo kryptomenového sveta, ktorá sa však týka nielen ekonomickej situácie, ale aj tej politickej. Prezident USA, Donald Trump, totižto verejne osočuje a „nakladá“ FEDu (Centrálnej banke USA). Napriek tomu, že aktuálne má FED naplánované stretnutie, Trump na nich včera vyvinul akýsi pomyselný tlak nie práve pozitívnymi slovami. Na svojom Twitter účte nielenže skonštatoval, že FED pravdepodobne nevie čo robí, ale takisto si myslí, že tým umožňuje Číne a EÚ, aby sa dostali do popredia. Pomôžu mu tieto ostré vyjadrenia alebo len kazí vzťahy medzi centrálnou bankou a Bielym Domom?

O tejto nelichotivej téme sme viac informovali v tomto článku.

Warren Buffett nakúpil ďalšie akcie Bank of America

Už dlho sa nič nenapísalo o Warrenovi Buffettovi, tak to poďme rýchlo zmeniť. Ale nie, nejde o žiadne vyjadrenia na tému Buffett a krypto a podobne. Naopak, ideme sa pozrieť na to, čo si pre nás tento svetoznámy investor opäť pripravil. A nie je to teda žiadne prekvapenie. Buffett so svojou spoločnosťou Berkshire Hathaway aj naďalej skupuje akcie Bank of America. Aktuálne vlastní už viac ako 10 % všetkých akcií danej banky. Preukazuje tak obrovskú dôveru v túto spoločnosť. Tou sa však Warren Buffett nikdy netajil. Jeho krok tak vôbec nie je prekvapujúci.

Ak sa chcete dozvedieť viac na túto tému, kliknite na nasledujúci link: marketwatch.com

Algorand – synonymum skutočnej decentralizácie?

Tak, žeby sme sa predsa len dočkali decentralizácie v pravom slova zmysle? Algorand je jeden z najnovších objavov, ktoré pribudli na kryptomenový trh. Svoj cieľ má stanovený jasne a to je vyriešenie problému zvaného blockchain trilema (ako dosiahnuť skutočne rýchly, bezpečný a decentralizovaný blockchain). Tento proof of stake blockchain má hneď niekoľko skvelých vízií a cieľov, o ktorých sme vás už dnes informovali. V čom sa tento projekt líši od kryptomien, ako TRON, NEO alebo EOS? Aj to sa dozviete na linku nižšie.

Podrobnú analýzu tohto projektu môžete nájsť na tomto linku.

Beyond Meat stratilo 13 % na hodnote za pár hodín

Čo to táto spoločnosť stvára? Pokiaľ ste s ňou oboznámení, tak viete, že samotné čísla pri Beyond Meat takmer vôbec nedávajú zmysel. Veď napríklad celkový príjem danej spoločnosti za posledný rok je 67,3 milióna dolárov, ale celkové hodnoty obchodov sa odhadujú až na 11,6 miliardy (takmer 160-násobok celkového príjmu). To sa nestáva ani pri takých spoločnostiach ako Uber (6,5-násobok celkového príjmu) alebo Amazon (4-násobok celkového príjmu). A možno, že práve tieto čísla teraz dobehli Beyond Meat, keď sa v spojení s pár menšími správami hodnota jednej akcie tejto spoločnosti prepadla až o 13 % za menej ako pár hodín.

Viac sa môžete dočítať, pokiaľ kliknete na tento link: ccn.com

Čo čítať ďalej?

[RECENZIA] Mám pocit, že Crypto Kingdom som sklamal ja!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of