BTC halving defi

Zatiaľ čo decentralizované financie (defi) sa v blockchaine Ethereum stali populárne, vývojári nedávno vytvorili podobné systémy využívaním siete BTC. Projekt s názvom Atomic Loans tvrdí, že ponúka riešenie na udržanie stabilnej hodnoty BTC.

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Hľadanie frázy „BTC halving“ podľa Google Trends stúpa exponenciálne

Bitcoin halving je veľká fundamentálna udalosť, na ktorú väčšina z nás čaká. S napätím už od veľkého rastu BTC, ktorý sa udial takto v apríli rok dozadu čakáme na nové ATH. Zatiaľ však neúspešne. Dokonca BTC miesto cenového rastu od začiatku roka mierne stratil na hodnote. Dostane sa teda Bitcoin zo začarovaného kruhu, z ktorého nie je možné ísť na nové All Time High hodnoty? To samozrejme sa dozvieme až časom. Impulz k rastu môžu poskytnúť údaje z Google Trends, ktoré naznačujú, že vyhľadávanie slova BTC na Google mierne rastie. Čo je ale dôležitejšie, tak vyhľadávaný výraz Bitcoin halving dosiahol zatiaľ historické maximum. Napovedá nám to, že záujem o BTC tu stále je, avšak investorom sa akosi nechce znovu zo stable mincí a fiat skočiť do BTC.

Zaujímavú analýzu o Google Trends nájdete v tomto článku.(EN)

Stable kryptomeny a DeFi môžu vyriešiť veľa problémov!

Zatiaľ čo decentralizované financie (defi) sa v blockchaine Ethereum stali populárnymi, vývojári nedávno vytvorili podobné systémy využívaním siete BTC. Projekt s názvom Atomic Loans tvrdí, že ponúka riešenie na udržanie stabilnej hodnoty BTC. Aké to môže mať využitie? Cena BTC je často veľmi volatilná. Niektoré dni sa hýbe aj o viac ako 20%, preto je potrebné zabezpečiť možnosť stabilnej úschovy. Využitie „stable BTC“ nutne potrebuje veľa obchodníkov, hlavne keď chcú zaplatiť za tovar alebo výrobok v obchode. Pokiaľ pošlú transakciu, cena BTC môže spadnúť o niekoľko desiatok percent. V prípade platieb v hodnote niekoľko miliónov dolárov sú tak straty obrovské. DeFi a stable BTC by mohli tento problém vyriešiť.

Viac o stable BTC sa dočítate v tomto článku. (EN)

COVID-19 nám dáva šancu zamyslieť sa

Koronavírus je súčasťou mechanizmu, ktorým zemská biosféra balansuje samu seba. Dal nám čas zastaviť sa a premýšľať. Naozaj je všetok ten zhon nutný? Nešlo by to aj bez neho?

Covid-19 síce patrí k zákernejších chorobám, ktorú ani zďaleka netreba podceňovať, na druhej strane má aj svoju pozitívnu stránku. Počas uvalenia karantény na väčšinu populácie celej zemegule máme čas zamyslieť sa a možno aj zmeniť niektoré zlé veci. Nedá nespomenúť veľké znečistenie ovzdušia! Počas posledných mesiacov čo sme doma len málokto cestuje autom. Dôsledkom toho je omnoho menej znečistený vzduch. Dokonca aj farba oblohy sa výrazne počas posledných týždňov „zmenila do modra“, respektíve vyčistila od výparov z áut a firiem. Možno by sme sa mali zamyslieť a skúsiť aj po skončení karantény miesto auta ísť do práce na bicykli. Môžete tak pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným jedincom na tejto zemi.

Viac o Covid-19 sa dočítate v tomto článku.

Sú Monero, Zcash a Zcoin nebezpečné kryptomeny?

Vysokopostavený predstaviteľ americkej tajnej služby vyzval kongres, aby reguloval anonymné kryptomeny. Do financovania obchodu s drogami, zbraňami a ľuďmi sú totiž vraj zapletené aj tieto coiny. Opatrenie by sa malo týkať anonymných kryptomien, ako sú Monero, Zcas alebo Zcoin.

Celý článok nájdete tu.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Čítajte ďalej

ANALÝZA fraktálov – BTC počas halvingu narastie o 35%!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance