[Správy] eToro plánuje spustenie vlastnej debetnej karty – Čínska centrálna banka vydala 20 miliárd jüanov na kryptomeny – Správca digitálnych aktív IDeg spúšťa nový projekt

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? eToro plánuje spustenie vlastnej debetnej karty, Čínska centrálna banka vydala 20 miliárd jüanov na kryptomeny. Správca digitálnych aktív IDeg spúšťa nový projekt.

Správca digitálnych aktív IDeg spúšťa nový projekt – tvrdí, že je prvým veriteľom Bitcoinu v Ázii
Ticketmaster chce využiť smart Contract na podporu predaja vstupeniek a leteniek
Čínska centrálna banka vydala 20 miliárd jüanov na kryptomeny
Investičná platforma a sociálna sieť eToro údajne plánuje spustenie debetnej karty v druhom štvrťroku roku 2020

Správca digitálnych aktív IDeg spúšťa nový projekt – tvrdí, že je prvým veriteľom Bitcoinu v Ázii

Správca digitálnych aktív IDeg spúšťa to, o čom tvrdí, že je prvým veriteľom Bitcoinu v Ázii. Obidva nové fondy Asia Bitcoin Trust I a Atlas Mining Trust I boli oficiálne oznámené v tlačovom vyhlásení spoločnosti. Coinbase Costody bude pôsobiť ako opatrovník pre oboch zverencov, pričom Asia-based Profound Trust Company bude pôsobiť ako správca.

Prvý z oboch fondov, Asia Bitcoin Trust I, je aktívne riadeným investičným nástrojom a ako taký je touto firmou braný ako kontrast k hlavnej spoločnosti Grayscale Bitcoin Trust.

IDeg usiluje o to, aby tradiční investori zahŕňali kryptomeny do svojich alokačných stratégií tým, že umožnia podieľať sa na ziskoch plynúcich z ťažobného podniku IDeg. Zakladateľ IDeg Raymond Yuan vo svojom vyhlásení tvrdil, že firma pozoruje solídnu návratnosť svojich ťažobných aktivít kvôli svojmu zameraniu na Capex, Opex, prevádzkové stratégie a stratégie riadenia rizík a tiež vďaka svojej schopnosti investovať do hardvéru a infraštruktúry.

Ticketmaster chce využiť smart kontrakty na podporu predaja vstupeniek a leteniek

Viceprezident spoločnosti Ticketmaster Khaund zdôraznil predstavu, že poskytovatelia leteniek by mali zvážiť zavedenie leteniek pomocou smart kontraktov. Tým by sa vytvorila škálovateľnosť, bezproblémová integrácia s ostatnými poskytovateľmi služieb a rozšíriteľnosť na nové možnosti príjmov.

Podľa Khaunda je Ticketmaster zodpovedný za 475 miliónov leteniek a vstupeniek na rôzne udalosti ročne. Vzhľadom k tomu, že sa toto číslo stále zvyšuje, Khaund vysvetlil, že Ticketmaster je zameraný čisto na obchodnú hodnotu, ktorú blockchain môže priniesť do tohto odvetvia.

Mohlo by vás zaujímať: Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Čínska centrálna banka vydala 20 miliárd jüanov na kryptomeny

Miera prijatia technológie blockchainu v Číne sa naďalej zväčšuje. Čínska centrálna banka údajne vydala 20 miliárd jüanov (viac ako 2,5 miliardy eur) do špeciálnych finančných dlhopisov založených na blockchaine pre malé a mikro podniky. Tieto fondy sú špeciálne využívané na vydávanie pôžičiek týmto čínskym spoločnostiam na podporu ich ďalšieho rozvoja v ekonomike.

Ku koncu septembra vydala Čínska centrálna banka 404 miliárd jüanov (57,7 miliardy dolárov) 410 000 zamesntancom malých a mikro podnikov, čo predstavuje nárast o 35 % oproti minulému roku. Ako referenčný údaj možno uviesť, že mikro podniky majú spravidla menej ako 10 zamestnancov, zatiaľ čo malé spoločnosti až 50 zamestnancov.

Investičná platforma a sociálna sieť eToro údajne plánujú spustenie debetnej karty v druhom štvrťroku roku 2020

12 miliónov používateľov platformy na obchodovanie s digitálnymi aktívami bude môcť svoje zisky minúť prostredníctvom debetnej karty. Plánované uvedenie na trh je v druhom štvrťroku budúceho roka. Služba bude údajne najprv spustená vo Veľkej Británii. Ďalšie podrobnosti o tomto plánovanom spustení debetných kariet však zostávajú nejasné.

V septembri spoločnosť eToro uviedla prieskum generačných investícií uskutočnený od 18. do 31. júla medzi 1 000 online investormi v Spojených štátoch, ktorý naznačil, že 40 % obyvateľstva by v prípade recesie radšej investovalo do kryptomien.

Čo čítať ďalej?

Čo je to halving – Všetko, čo potrebujete vedieť o najdôležitejšej udalosti Bitcoinu

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre