[Správy] Charlie Lee chce zvýšiť ochranu súkromia Litecoinu • Lepšie neskôr než nikdy: Coinbase konečne do svojej peňaženky pridáva podporu pre Bitcoin…

BITmarkets BITmarkets

Charlie Lee skúma technológiu zvýšenia ochrany súkromia Litecoinu • Lepšie neskôr než nikdy: Coinbase konečne do svojej peňaženky pridáva podporu pre Bitcoin • Púšť Mojave sa stáva plodným priestorom pre ťažbu Bitcoinu • Švajčiarska SIX Group (SDX) otvorí nový Blockchain Trading System • Komunita IOTA pomohla chytiť hackera, ktorý ukradol MIOTA v hodnote 11 miliónov USD

Charlie Lee skúma technológiu zvýšenia ochrany súkromia Litecoinu

Zakladateľ spoločnosti Litecoin Charlie Lee skúma, ako implementovať Confidential Transactions (CT) na zlepšenie šiestej najväčšej kryptomeny na svete. Dôverné transakcie (CT) sú špecifické metódy, ktoré zvyšujú súkromie transakcie použitím oslepujúcich kláves, ktoré môžu rozmazať Bitcoin adresy a sumy. Lee tiež skúma MimbleWimble, čo je protokol, ktorý zvyšuje súkromie a škálovateľnosť.

Lee hovorí, že sa teraz sústredil na to, aby sa Litecoin stal viac zameniteľným a aby bolo možné rozdeliť jednu jednotku na menšie tak, aby si stále zachovával rovnakú hodnotu. Fiat peniaze sú napríklad zameniteľné, pretože bankovky s hodnotou 20 USD sú zameniteľné s ostatnými bankovkami v hodnote 20 USD. Jedna bankovka vo výške 20 EUR môže byť rozdelená na dve bankovky s hodnotou 10 EUR a naopak, bez straty hodnoty. Lee ďalej vysvetľuje:

“Funkčnosť je jedinou vlastnosťou kvalitných peňazí, ktorá Bitcoinu a Litecoinu chýba. Teraz, keď je debata o škálovaní za nami, bude sa ďalšia bojová debata týkať zameniteľnosti a súkromia. Technické aspekty sa stále skúmajú a my prešetrujeme riešenia, ktoré by najlepšie fungovali pre ľudí, burzy a regulačné orgány.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Redakcia odporúča: Najväčšie a najznámejšie kryptomenové burzy (časť 1.)

Lepšie neskôr než nikdy: Coinbase konečne do svojej peňaženky pridáva podporu pre Bitcoin

Spoločnosť Coinbase oficiálne oznámila podporu aplikácie Bitcoin (BTC) v jej aplikácii Coinbase Wallet. Novo rebrandovaná peňaženka Coinbase, doteraz známa ako Toshi, dlho podporovala Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) a viac ako 100 000 tokenov ERC20 a ERC721. Teraz môžu používatelia konečne použiť peňaženku ako Bitcoin úložisko a pre transakcie s ním. Prečo to trvalo tak dlho nie je jasné, ale pravdepodobne to má niečo spoločné so SegWitom.

Na rozdiel od štandardných webových platforiem, alebo mobilných aplikácií, je ukladanie Bitcoin (BTC) v peňaženke Coinbase súkromné. To znamená, že spoločnosť Coinbase nemá prístup k vašim súkromným kľúčom. Peňaženka sa zaradila medzi priamu konkurenciu populárnych a používateľsky prívetivých aplikácií iOS a Android, ktoré používateľom umožňujú ukladať svoje digitálne aktíva súkromne, bez splnenia požiadaviek KYC (know-your-customer).

Pre tých, ktorí majú záujem o Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC), chce Coinbase v blízkej budúcnosti pridať podporu aj pre ne. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Redakcia ďalej odporúča: Najväčšie a najznámejšie kryptomenové burzy (časť 2.)

Púšť Mojave sa stáva plodným priestorom pre ťažbu Bitcoinu

Plouton Mining buduje jedno z najväčších solárnych Bitcoin ťažobných zariadení v Spojených štátoch. Plouton Mining je startup z Los Angeles, ktorý kombinuje ťažbu Bitcoinu s obnoviteľnou solárnou energiou. Na 50 akroch pôdy, ktorá sa nachádza v púšti Mojave, zakladateľ a výkonný riaditeľ Ramak Sedigh, ako aj spoluzakladatelia Samuel (“Sammy”) Del Real a Cole Walton, založili spoločnosť, ktorá prináša udržateľnú budúcnosť do ťažby Bitcoinu. Del Real sa k projektu vyjadril:

“Ako všetci vieme, sme v odvetví kde sú náklady na elektrickú energiu prekážkou, ktorej čelia všetci. Tak sme sa začali pozerať na pôdu v púšti. Kúpili sme pozemky v Mojave z dôvodu umiestnenia a celkového počtu slnečných dní. Musíme byť schopní presadzovať inovácie v oblasti trvalo udržateľnej energetiky prostredníctvom BTC a umožniť prístup zvyšku sveta k Bitcoin sieti.”

Zameranie sa na obnoviteľnú energiu nie je príliš prekvapujúce. V januárovej správe od CoinShares, ktorá vykonáva periodickú analýzu priestoru, sa odhaduje, že až 78 % energie používanej na ťažbu Bitcoinu pochádza z obnoviteľných zdrojov. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

Švajčiarska SIX Group (SDX) otvorí nový Blockchain Trading System

Swiss Stock Exchange má v druhom polroku otvoriť svoje digitálne blockchain obchodovanie, uviedol jej top manažment.

Jos Dijsselhof, generálny riaditeľ spoločnosti SIX (SDX), povedal v rozhovore pre spoločnosť Cointelegraph, že SIX si vybrala digitálnu platformu, pretože sa osvedčila ako časovo efektívna a lepšia ohľadom bezpečnosti na devízovom trhu.

Dijsselhof ďalej povedal, že s tradičným systémom zvyčajne trvá dva dni, kým sa kupujúci stane majiteľom akcií. Avšak s nadchádzajúcim systémom celý proces trvá len niekoľko sekúnd, čo robí trh efektívnejším a súčasne aj znižuje riziká.

Medzitým predseda spoločnosti Romeo Lacher vyjadril optimizmus, že spoločnosť čoskoro nahradí celý svoj tradičný obchodný systém za digitálny do desiatich rokov. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine)

Komunita IOTA pomohla chytiť hackera, ktorý ukradol MIOTA v hodnote 11 miliónov USD

Komunita IOTA dokázala pomôcť zhromaždiť dostatok dôkazov, ktoré umožnili orgánom chytiť údajného hackera, ktorý začiatkom roka 2018 ukradol tokeny MIOTA za viac ako 11 miliónov dolárov. Podozrivý bol zadržaný nemeckou políciou a Europolom koncom januára.

IOTA na blogu uviedla, že je hrdá na spoluprácu medzi toľkými rôznymi subjektmi. To nakoniec viedlo k zatknutiu 36-ročného muža z Oxfordu v Anglicku. Rozsah spolupráce zahŕňal komunitu IOTA, predovšetkým ľudí na kanáli Discord #support, vo fóre HelloIOTA, nemeckú políciu, ako aj kryptoburzy, ktoré poskytli cenné informácie. Zaistená bola väčšina z ukradnutej sumy.

Zdá sa, že hackovanie kryptomien nie je vždy nevystopovateľné. S dostatočnou pozornosťou a komunitným úsilím je možné niektorých z týchto kybernetických zločincov chytiť. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Vitalik Buterin – Centralizované projekty ako EOS a TRON sú páchnuce kopy odpadkov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.