Wall Street by sa mohol začať zaujímať o Bitcoin, tvrdí stratég JPMorgan

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

„Stabilita, ktorú v súčasnosti pozorujeme na trhu kryptomien, je to, čo presvedčí inštitucionálnych investorov, aby sa v budúcnosti pridali,” povedal Nikolaos Panigirtzoglou – marketingový stratég JPMorgan.

 

Panigirtzoglou predpovedá, že spoločnosti budú znovu premýšľať o kryptomenách, pretože stabilita trhu rastie a technológia blockchain je stále dôležitejšia. Dodal, že znovuzrodenie Bitcoinu môže trvať mnoho rokov, pretože regulátori sú dosť pomalí.

Mnohí predpovedali, že zvýšená aktivita inštitucionálnych investorov na Wall Streete by priniesla do trhu veľmi potrebný kapitál. V júni 2018 zakladateľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson uviedol, že vstup Wall Street do krypto odvetvia prinesie desiatky miliárd dolárov.

Niektoré správy z konca minulého roku však naznačujú, že Wall Street svoje plány odložil, pretože trh ešte nenašiel svoje dno. Na konci augusta agentúra Bloomberg uviedla, že veľké finančné firmy, ako sú bankový gigant Goldman Sachs a nadnárodné finančné spoločnosti Morgan Stanley a Citigroup, odkladajú svoje projekty do blízkej budúcnosti.

Zakladateľ a riaditeľ Twitteru Jack Dorsey zostáva ohľadom budúcnosti Bitcoinu optimistický. Údajne je jedinou kryptomenou, ktorú má. Dorsey uviedol, že Bitcoin má “skvelú značku” a “Bitcoin je robustný, Bitcoin je principiálny, Bitcoin je odvodený z online ideálov”. Dorsey dokonca tvrdí, že Bitcoin by sa mohol stať spoločnou menou.

“Svet nakoniec bude mať jednu menu, internet bude mať jednu menu. Osobne si myslím, že to bude Bitcoin.”

Dôkazy, že to veľké firmy myslia s BTC vážne, nájdete nižšie. Švajčiari by tak mohli získať pekný náskok…

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.