[Správy] CEO Genesis Trading: Bitcoin padne na 3000 dolárov • SIX Swiss Exchange začína obchodovať krypto ETP…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

CEO Genesis Trading: Bitcoin pravdepodobne padne na 3000 dolárov • SIX Swiss Exchange začína obchodovať krypto ETP • Terajší pád Bitcoinu je len 4. najhorší v jeho 10-ročnej histórii • OKEx ukazuje riziko neregulovaných kryptobúrz

CEO Genesis Trading: Bitcoin pravdepodobne padne na 3000 dolárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Genesis Trading, Michael Moro, v rozhovore s CNBC uviedol, že neočakáva support ceny BTC na výške 4 000, pretože predajný tlak zo strany investorov, ktorí likvidujú svoje podiely s pred roka 2017, bude naďalej spôsobovať pokles cien. Moro uviedol, že zatiaľ  situácia určite nepraje denným obchodníkom a neformálnym investorom, ktorí chcú „urobiť rýchle peniaze.”

Napriek tomu, že cena BTC testuje hranicu 4 000 USD, je podľa Michaela Moro 3 000 USD ďalšia kritická úroveň supportu. Vysvetľuje, prečo v tejto chvíli prebieha taký obrovský predávajúci tlak. Moro povedal, že investori, ktorí sa dostali na trh tesne pred alebo počas býčieho trendu, zvyčajne zlikvidovali svoje účasti už skôr v tomto roku na zníženie svojich strát. Ale starší investori, ktorí kúpili Bitcoin v roku 2016, začali vyberať svoje zisky. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

SIX Swiss Exchange začína obchodovať krypto ETP

Regulátori vo Švajčiarsku schválili krypto ETP, Amun Crypto Basket Index (ETP je derivátová investícia, s ktorou sa obchoduje na burze cenných papierov, oceňovaná na základe iného investičného nástroja). Začal sa obchodovať pod symbolom HODL na SIX Swiss Exchange, ktorá je jednou z najväčších búrz v Európe. Index Amun Crypto Basket má takmer polovicu svojich aktív investovaných do Bitcoinu a zvyšná polovica sa skladá z XRP, Ethereum a Litecoin.

Toto je prvý schválený obchod s cennými papiermi v podobe ETF typu krypto na veľkej burze. V minulosti sa uskutočnili početné pokusy priniesť krypto ETF verejnosti, ale všetky boli odmietnuté regulačnými orgánmi. Tento nový ETP umožní maloobchodným investorom a inštitúciám získať expozíciu voči sektoru šifrovacieho systému dokonca aj inštitúciám, ktoré sú obmedzené len na investovanie do cenných papierov. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Terajší pád Bitcoinu je len 4. najhorší v jeho 10-ročnej histórii

Bitcoin je od začiatku roka v medveďovom trende. V posledných týždňoch jeho cena klesla ročné minimum. To je dôvod, prečo sa celý trh obáva toho, čo sa s Bitcoinom môže stať v blízkej budúcnosti. Táto situácia tu však nie je prvýkrát. V rokoch 2011, 2013 a 2014 existovali rôzne bubliny, ktoré sa následne rozpadli. Používateľ twitteru, Dennis Parker, sa rozhodol nahrať grafiku, v ktorej je možné vidieť minulé pády Bitcoinu. Ukazuje, že súčasný trh zaznamenal korekciu vo výške 80 %.

Táto grafika ukazuje, že hoci sme v medveďovom trhu, 80% pokles nie je taký zlý v porovnaní s minulými poklesmi. Napriek tomu treba upozorniť na to, že tento rok môžeme dosiahnuť aj nižšie hodnoty. Podľa analytikov spoločnosti Bloomberg by Bitcoin mohol klesnúť na hodnotu 1 500 dolárov pred tým, než skončí medvedí trend. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com (v angličtine).

OKEx ukazuje riziko neregulovaných kryptobúrz

Najnovší hardfork Bitcoin Cash mal dopad na celú kryptokomunitu. Bez ohľadu na to, či obchodujete s BCH, jeho nedávny hardfork mal pre mnohých katastrofálne finančné dôsledky. Hardfork BCH spôsoboval bolesti hlavy a štiepenie kryptokomunity. Takže kryptoburza OKEx vzala veci do vlastných rúk. To vyústilo do predčasného vyrovnania všetkých zmlúv s Bitcoin Cash dňa 14. novembra, bez predchádzajúceho varovania – tesne pred tým, ako sa uskutočnil hardfork.

To vyvolalo odchod viacerých rozzúrených obchodníkov z kryptoburzy OKEx. Qiao Changhe, jeden z obchodníkov citovaných pre Bloomberg, povedal, že jeho fond stratil 700 000 dolárov. Qiao povedal, že OKEx stráca svoju dôveryhodnosť a Futures zmluva sa stala nezmyslom.

Olej do ohňa prilial OKEx, deň po vyrovnaní futures kontraktu Bitcoin Cash, keď v čase a zvýšenej volatility obchodníci neboli schopní vykonať objednávky dlhšie ako dve hodiny. Tieto kroky OKExu v skutočnosti zvýrazňujú to, čo sa môže stať pri obchodovaní na neregulovaných kryptoburzách. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.