Mt. Gox previedol ďalšie BTC.
Mt. Gox previedol ďalšie BTC. Zdroj: shutterstock.com/Primakov

Boháči majú Bitcoiny za 10 miliárd USD v bunkroch – Mt. Gox previedol ďalšie BTC – Novogratz a Bloomberg zostavili referenčný kryptoindex – Malware kopíruje peňaženku Electrum – ICO Kodaku do konca mesiaca – Vertcoin čelí riziku 51% útoku – Coinone Transfer sa pridal k RippleNet – CEO NASDAQu podporuje kryptomeny – PBOY pridáva možnosť podpory jeho umenia v BTC – Centrica testuje technológiu blockchainu – KryptoYoutuber zahajuje vlastný seriál na CBS – Čína chce celoštátny štandard pre blockchain do roku 2019

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Argentínsky podnikateľ Wences Casares strávil niekoľko posledných rokov presviedčaním milionárov a miliardárov z oblasti Silicon Valley, že Bitcoin je globálnou menou budúcnosti a boháči potrebujú BTC nakúpiť. Zároveň ich presvedčil, že on je tým mužom, ktorý im digitálny majetok ochráni. Jeho startup Xapo vybudoval sieť podzemných trezorov na piatich kontinentoch, vrátane jedného vo vyradenom švajčiarskom vojenskom bunkri. Dvaja klienti spoločnosti Xapo uviedli, že aktuálne spravuje majetok v Bitcoinoch zhruba za 10 miliárd USD. Bloomberg.com (v EN)

Písali sme tiež: Ako zbohatnúť investovaním do krytpomien

Kryptomeny a ICO

Opäť došlo k transakciám z peňaženky správcu Mt. Gox. Bolo prevedených celkom 8214,97084 BTC, čo je aktuálne približne 76,7 milióna USD. Predchádzajúca väčšia transakcia z tejto peňaženky je považovaná za jeden z dôvodov pre medvediu náladu na začiatku tohto roka. Blokt.com (v EN)

Známy manažér hedgeových fondov Michael Novogratz zostavil v spolupráci s Bloombergom referenčný index kryptomien – BGCI. Index, určený na sledovanie výkonov najväčších, najviac likvidných mincí, sa skladá z 10 kryptomien v nasledujúcom pomere: 30% Bitcoin, 30% Ethereum, 14,13% Ripple, 10,63% Bitcoin Cash, 6,11% EOS, 3,77% Litecoin, 1,67% Dash, 1,66% Monero, 1% Ethereum Classic a 1% Zcash. Bitcoin.com (v EN)

Bol odhalený škodlivý malware, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomocou skopírovania UI populárnej peňaženky Electrum ukradol tzv. seed keys. Pochybná kópia nazvaná Electrum pro sa objavila online v marci. Newsbtc.com (v EN)

Tip redakcie: Ako byť vo svete kryptomien v bezpečí

Tím, ktorý stojí za platformou Kodaku pre správu práv k obrazovému materiálu oznámil, že počiatočná ponuka mincí KodakCoin (ICO) začne neskôr tento mesiac – takmer o štyri mesiace neskôr, než bol pôvodný plán. CCN.com (v EN)

Vertcoin čelí riziku 51% útoku. Hoci sú takéto útoky veľmi vzácne, vynorili sa určité obavy, pokiaľ ide o Vertcoin. Je to preto, že v súčasnej dobe je jeden ťažiar alebo pool, ktorý aktuálne ovláda 57% hashrate. TheMerkle.com (v EN)

Prečítajte si: Najdôležitejšie informácie o kryptomene Vertcoin

Burzy

Podľa oznámenia Ripple sa podnik Coinone Transfer – dcérska spoločnosť Coinone – oficiálne pripojil k spoločnosti RippleNet. Platobný podnik je pripravený používať xCurrent, čoraz populárnejšie blockchainové riešenie pre zahraničné platby a vysporiadanie od Ripple. Bitcoinist.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Ripple nie je taký ideálny, ako sa na prvý pohľad zdá

Biznis

Výkonná riaditeľka burzy SADAQ Adena Friedmanová prehlásila na adresu kryptomien, že síce zatiaľ nie je jasné, ktorá kryptomena si získa masívu adopciu, ale je isté, že kryptomeny sú ďalším logickým krokom v oblasti platobných systémov, pretože ich ,,globalizovaný platobný mechanizmus” je prirodzene vhodný pre zahraničnú digitálnu ekonomiku. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: NASDAQ zvažuje založenie vlastnej kryptoburzy

Francúzsky pouličný umelec Pascal Boyart zobral Bitcoin do umeleckého sveta. Maliar graffiti, známy pod pseudonymom “PBOY”, začleňuje do svojich výtvarných diel QR kódy. To mu umožňuje prijímať príspevky od verejnosti v kryptomenách.  Bitcoinist.com (v EN)

Najväčší poskytovateľ energie vo Veľkej Británii, spoločnosť Centrica, testuje technológiu blockchainu, vďaka ktorej by ponúkla zákazníkom lacnejší a ekologickejší plyn a elektrinu. CCN.com (v EN)

KryptoYoutuber zahajuje vlastný televízny seriál, ktorý je kompletne zaplatený Bitcoinami. Bude sa vysielať na CBS, CW a Roku. Prvých 13 epizód sa bude vysielať na CBS vo vybraných oblastiach. Seriál bude predstavovať témy ako kryptobezpečnosť, obchodovanie, počiatočné ponuky mincí (ICO), ťažbu a budúcnosť kryptomien. Bitcoin.com (v EN)

Regulácie

Čína má podľa vyjadrenia úradov v pláne vydať celoštátny záväzný štandard pre blockchain do konca roku 2019. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance