[SPRÁVY] Bitcoin za 55 000 dolárov vďaka halvingu už v 2020 • Burza CoinBene ohlásila odstávku – používatelia sa boja hacku

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin za 55 000 dolárov vďaka halvingu už v 2020 • Burza CoinBene ohlásila odstávku – používatelia sa boja hacku • CTO Bank of America vôbec neverí blockchainu • Počet Bitcoin ATM by mal až do roku 2024 výrazne rásť

Bitcoin za 55 000 dolárov vďaka halvingu už v 2020

Nepochybne všetci čakáme aspoň na taký bull run, aký nastal v roku 2017. Avšak Bitcoin bol v tom období bez debát iba v bubline, ktorá bola odsúdená na prasknutie. A tak sa aj stalo. Rok 2018 a prvý kvartál roku 2019 nám prinášajú stále tie isté červené čísla. No podľa najnovších odhadov by cena Bitcoinu mohla niekde medzi koncom roka 2020 a začiatkom roka 2021 atakovať hranicu až 55 000 dolárov. Má sa tak stať vďaka halvingu, ku ktorému by malo prísť pravdepodobne v máji roku 2020. Pýtate sa, prečo by cena mala tak zrazu začať stúpať?

Neváhajte a kliknite na tento link, ktorý obsahuje aj odpoveď na položenú otázku: bitcoinist.com

Burza CoinBene ohlásila odstávku – používatelia sa boja hacku

Kryptomenová burza CoinBene dnes na svojich portáloch informovala používateľov, že od dnešného dňa bude na istý čas odstavená (minimálne celý dnešný deň). Aj napriek tomu, že obchodovanie touto odstávkou nemá byť ovplyvnené, veľký počet používateľov tejto burzy sa bojí, že burza bola hacknutá. Vklady ani výbery z tejto burzu aktuálne nie sú povolené, čo všetkým týmto „klebetám” určite ešte pomáha. CoinBene však informuje, že cieľom tejto odstávky má byť vylepšenie platformy pre svojich používateľov a ubezpečuje, že všetky financie a kryptomeny na burze sú v bezpečí.

Viac o situácii na CoinBene sa dozviete tu: cointelegraph.com

CTO Bank of America vôbec neverí blockchainu

Catherine Bessant, CTO jednej z najväčších bánk sveta si myslí, že blockchain má pred sebou ešte ďalekú cestu, ak chce naozaj uspieť. Myslí si, že pokiaľ nedôjde ku konkrétnemu využitiu blockchainu, je táto technológia iba priveľmi ospevovaná veľkými spoločnosťami. Takisto sa napríklad vyjadrila, že ju zaujíma objem, s akým sa bude obchodovať nedávno spustená kryptomena JPM coin. Catherine Bessant takisto vysvetlila, že aj tento pokus banky JP Morgan bude musieť preukázať svoju dôveryhodnosť a potenciál. Svoju pozíciu nielen voči kryptomenám, ale aj blockchainu preto právom označuje ako medvediu a skôr pesimistickú (v zmysle nedôvery voči novej technológii).

Viac o pomerne negatívnom pohľade na blockchain nájdete tu: cointelegraph.com

Počet Bitcoin ATM by mal až do roku 2024 výrazne rásť

Počet ATM, v ktorých si priamo môžete zakúpiť Bitcoin alebo inú kryptomenu, by mal údajne poriadne rásť a to až do roku 2024. Aspoň tak to predpokladá najnovší výskum spoločnosti Research and Markets. Do roku 2024 by mali tieto ATM automaty umožniť zakúpiť svojim používateľom Bitcoin a iné kryptomeny až v hodnote 183 miliónov dolárov.  O zvýšený dopyt by mal byť záujem najmä v Ázii. Ako však vyplýva z tohto výskumu, či naozaj príde k takémuto rastu na popularite ATM, bude záležať najmä od regulácie a tiež aj postoja politikov k tejto problematike.

Viac o tejto téme si môžete prečítať na nasledovnom linku: bitcoinist.com

Čo čítať ďalej?

Dôvod, prečo Maximine Coin (MXM) v marci vyrástol o 750 %

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.