[Správy] Bitcoin vraj dosiahne cenu 16 000 dolárov – na Binance možno kúpiť kryptomeny kreditnou kartou – Zaklínač vyjde ešte pred Vianocami

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ z uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Francúzski študenti sa budú učiť o kryptomenách – Bitcoin čoskoro dosiahne cenu 16 000 dolárov – Binance umožnuje platbu kartou za kryptomeny a Zaklínač vyjde ešte tento rok pred Vianocami.

Kryptomeny

CasperLabs oznámila Highway – Prvá Proof of Stake, ktorá je bezpečná
Francúzski študenti stredných škôl sa budú učiť o kryptomenách
Bitcoin čoskoro dosiahne 16 000 dolárov, hovorí CEO Binance

Burzy

Binance teraz umožňuje používateľom nákup kryptomien pomocou debetných kariet
Výkonný riaditeľ zimbabwianskej kryptoburzy stratil heslo k Bitcoin Cold Wallet

Ekonomika a technológie

Čína zavádza jednu z najväčších 5G sietí na svete
Najziskovejšia spoločnosť na svete sa chystá vstúpiť na trh s akciami
Národný dlh Spojených štátov dosahuje 23 biliónov

Gaming

Nintendo Switch predalo viac ako 40 miliónov konzol
Netflix sprístupní celú prvú sériu Zaklínača už pred Vianocami
Diablo IV odhalené – pozrite sa na nový trailer

CasperLabs oznámila Highway – Prvá Proof of Stake, ktorá je bezpečná

Vývojová spoločnosť Ethereum CasperLabs oznámila „Highway“, údajne prvú bezpečnú a živú implementáciu spracovania Casper Proof of Stake (PoS).

„Dúfame, že uvoľnením CasperLabs Highway verejnosti prostredníctvom open source licencie inšpirujeme ďalšie v prospech všetkých“, uviedla CasperLabs.

Binance teraz umožňuje používateľom nákup kryptomien pomocou debetných kariet

Zákazníci americkej pobočky krypto burzy Binance.US teraz môžu zakúpiť kryptomeny pomocou debetných kariet. Túto novinku uviedla firma na svojom blogu. Zároveň burza oznámila, že vkladové prostriedky zákazníkov sú tiež oprávnené na poistné krytie FDIC, čo znamená, že burza drží vklady v amerických dolároch na združených depozitných účtoch v rôznych bankách. Tie sú poistené u FDIC, čo je vládna agentúra Spojených štátov, ktorá má chrániť vklady a finančný systém USA.

Čína zavádza jednu z najväčších 5G sietí na svete

Čínski mobilní operátori sprístupnili služby 5G siete spotrebiteľom, keďže sa krajina snaží stať globálnym technologickým lídrom. Potvrdili tak vo štvrtok národní operátori China Mobile, China Unicom a China Telecom. 5G je nová generácia mobilného internetového pripojenia, ktorá sľubuje oveľa väčšiu rýchlosť sťahovania a nahrávania dát, širšie pokrytie a stabilnejšie pripojenie.

Superrýchla služba je teraz k dispozícii spotrebiteľom v 50 čínskych mestách vrátane Pekingu a Šanghaja.

Nintendo Switch predalo vyše 40 miliónov konzol

Nintendo sa pochválilo štvrťročnými finančnými výsledkami spoločnosti a vyzerá to, že rodina konzol Switch má veľmi stabilnú zotrvačnosť. Konzola Nintendo Switch tak za svoj celý životný cyklus predala takmer 42 miliónov kusov, čo je úctyhodné číslo vzhľadom k relatívnej mladosti konzoly. Darí sa aj odľahčenej verzii Switch Lite, ktorá vyrazila do sveta ešte len 20. septembra v niektorých vybraných krajinách a už si nazbierala necelé 2 milióny kusov za 10 dní na trhu.

Netflix sprístupní celú prvú sériu Zaklínača už pred Vianocami

Fanúšikovia Zaklínača sa môžu tešiť, že si pred Vianocami užijú poriadnu jazdu so seriálom od Netflix. Ten ho totiž, ako to často robí, vydá celý naraz a nebudete tak musieť čakať na jednotlivé epizódy. Sprístupnenia seriálu o Geraltovi z Rivie sa dočkáme už 20. decembra. Aby vám čakanie trochu ubiehalo, o pozornosť sa pričinil Zaklínač novým trailerom.

Diablo IV odhalené – pozrite sa na nový trailer

BlizzCon 2019 sa rozbehol pred chvíľou a Blizzard sa okamžite rozhodol streliť do divákov horúcu kartu. Diablo IV je oficiálne oznámené a pôjde o staré dobré hardcore izometrickej RPG pre PC, PS4 a Xbox One.

Malo by naozaj ísť o plnohodnotný projekt a návrat k temnej a brutálnej atmosfére pôvodných hier, ktoré máme tak radi. Tvorcovia sľubujú, že sa okrem návratu ku koreňom dočkáme tiež moderných prvkov a noviniek, ktoré dokonale spoja to staré a to nové.

 

Čo čítať ďalej?

VIDEO analýza – Bitcoin v roku 2019 na novom ATH? – Iba za týchto okolností!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre