[Správy] Bitcoin sa dnes prehupol nad 8 200 USD • Cestujúci Singapore Airlines majú novú blockchain peňaženku a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin sa dnes prehupol nad 8 200 USD • Cestujúci Singapore Airlines majú novú krypto-peňaženku • Bitcoin možno prirovnať ku slobode prejavu • Trh digitálneho obsahu pobeží na blockchaine • 58% Kanaďanov drží BTC na investičné účely • Mineri predstavujú problém pre EU • Blockchain pomáha znižovať uhlíkovú stopu v Liverpoole

Cena Bitcoinu vyskočila nad 8 200 USD

Bitcoin dnes po dlhej dobe vyskočil nad 8 200 dolárov a zaznamenal denný zisk viac ako 6%. Jeho market cap je necelých 141 miliárd dolárov, čo predstavuje týždenný nárast o takmer 20 percent. Svoj trhový podiel zvýšil na 47 percent.

Čo myslíte, bude býčí trend pokračovať? Viac sa dočítate na našich stránkach: https://trading11.com/

Spoločnosť Singapore Airlines spustila krypto-peňaženku “KrisPay”

Spoločnosť Singapore Airlines, jedna z popredných a najlepšie hodnotených leteckých spoločností na svete, spustila KrisPay – digitálnu blockchain peňaženku, ktorá umožňuje často cestujúcim previesť svoje nalietané míle do digitálnej meny. Cestujúcim umožní minúť ich v maloobchodných zariadeniach, hoteloch, čerpacích staniciach a u ďalších obchodných partnerov na ostrove. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Bitcoin ako sloboda prejavu

Najvyšší súd Spojených štátov prirovnáva peniaze k slobode prejavu. Výbor pre finančné služby americkej Snemovne reprezentantov sa teraz snaží zistiť, či Bitcoiny sú peniaze. Hoci je nedostatok konsenzu, mnohí tvrdia, že Bitcoiny sú peniaze. Ak áno, mal by sa Bitcoin prirovnávať k slobode prejavu. Začiatkom tohto roka spoločnosť Goldman Sachs vydala správu nazvanú “Bitcoin ako peniaze”. Keď bola správa uvoľnená, Forbes požiadal ekonómov zapojených do štúdie, aby sa vyjadrili k tomu, či by Bitcoin mohol uspieť ako forma peňazí. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Fotografický trh pobeží na blockchaine

Existujú milióny profesionálov, ktorí vytvárajú digitálny obsah po celom svete. Systém distribúcie obsahu je však vo všeobecnosti kontrolovaný niekoľkými hlavnými centralizovanými agentúrami. Znamená to, že z peňazí čo zákazníci platia, sa väčšina nedostane k tvorcovi fotografie.

Spoločnosť Wemark prišla s riešením tejto otázky a vytvorila distribuovaný, peer-to-peer trh, na blockchain sieti. Spustila teraz alfa verziu trhu. Spoločnosť sa rozhodla začať s fotografickým obsahom. Wemark tvrdí, že poskytne fotografom 85% licenčných poplatkov, čo je 5 krát viac ako doterajší priemer 15 až 20 percent. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

58% Kanaďanov vlastní BTC na investičné účely

Podľa štúdie Bank of Canada (BoC) zverejnenej 23. Júla kanadskí občania kupovali v roku 2017 Bitcoin (BTC) hlavne na investičné účely. Zatiaľ čo 58 percent respondentov tvrdilo, že motivácia na kúpu Bitcoinu bola investícia, 12 percent kanadských držiteľov Bitcoinu údajne má BTC, pretože ho vlastnia ich priatelia, 7 percent kvôli záujmu o nové technológie a len 6 percent na nákup tovaru a služieb na internete. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Mineri predstavujú problém pre EU

Štúdia EÚ tvrdí, že medzinárodná povaha trhov s kryptomenami je výzvou pre európske regulačné orgány, pretože mnohí hráči, najmä mineri, sú mimo ich dosahu. Výskumníci tiež očakávajú, že altcoiny vydané bankami by mohli zmeniť štruktúru moci medzi kryptomenami. Pričom komerčné banky môžu použiť takzvanú taktiku na potlačenie konkurencie. Dokument vysvetľuje, že mnohí z hráčov pôsobia v miestach mimo jurisdikcie orgánov EÚ, čo sťažuje vyšetrovanie alebo trestné stíhanie. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Blockchain pomáha znižovať uhlíkovú stopu

Rada mesta Liverpool (LCC) oznámila partnerstvo s Nadáciou Poseidon, aby znížili uhlíkovú stopu v meste. Rada vysvetľuje, že konečný cieľ mesta je stať sa prvým svetovým klimaticky pozitívnym mestom do roku 2020. K tomu má dopomôcť nadácia Poseidon, ktorá bude testovať nový systém uhlíkových kreditov, založených na blockchaine. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.