[SPRÁVY] Bitcoin pôjde na nulu, tvrdí reportér New York Post • Ron Paul: Dolár je na ceste do záhuby…

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin pôjde na nulu, tvrdí reportér New York Post • Ron Paul: Dolár je na ceste do záhuby • Austrálsky ťažiar je obvinený z ťažby kryptomien pomocou vládnych počítačov • SEC oddialil ďalšie Bitcoin ETF kvôli 3 základným otázkam • Ukradnuté Ethereum bolo presunuté na burzu

Bitcoin pôjde na nulu, tvrdí reportér New York Post

Aj toto je krásny príklad toho, ako sa ľudia, čo nevedia o kryptomenách a trhoch s týmito menami vôbec nič, snažia ovplyvňovať cenu týchto digitálnych aktív. A pritom ide o jasnú manipuláciu a očierňovanie týchto aktív. Barry Silbert, jeden z reportérov pre New York Post, zverejnil na svojom Twitteri, že Bitcoin pôjde čoskoro na nulu. Opierať sa mal o korekciu, ktorá sa konala minulý piatok. Pokles ceny o 1 000 dolárov (na hranicu zhruba 7 000 dolárov) má byť podľa Barryho Silberta jasným dôkazom toho, že BTC pôjde k nule. Avšak my vieme, že to je nemožné, a preto takéto názory mainstreamových reportérov treba brať s veľkou rezervou.

Viac sa dozviete, ak kliknete na tento článok: ccn.com

Ron Paul: Dolár je na ceste do záhuby

Bývalý člen amerického kongresu, ale aj kandidát na prezidenta USA, Ron Paul, sa nedávno zúčastnil kryptomenovej konferencie, Consensus. Na tejto konferencii sa otvorene vyjadroval na adresu Bitcoinu, ale aj amerického doláru. Podľa Rona Paula ich totižto čaká veľmi odlišná budúcnosť. Na jednej strane verí, že americký dolár je na tej najlepšej ceste k sebadeštrukcii a záhube. Práve v prípade, ak by sa niečo takéto stalo, by mal Bitcoin slúžiť ako alternatíva, a preto by mal postupne rásť na popularite. Takisto poznamenal, že súčasný Kongres sa Bitcoinom nezaoberá tak, ako by sa mal. Avšak aj prípadná snaha Kongresu o zakázanie Bitcoinu by podľa Rona Paula nikam neviedla.

Viac vyjadrení od tohto politika si môžete prečítať tu: bitcoinist.com

Austrálsky ťažiar je obvinený z ťažby kryptomien pomocou vládnych počítačov

V Austrálii sa nemaznajú s nikým, kto by mal porušovať zákon. O tom nasvedčuje aj príklad 33-ročného informatika, ktorý je obvinený z ťažby kryptomien prostredníctvom vládnych počítačov. Údajne pomocou nich vyťažil niečo zhruba 9 000 dolárov v kryptomenách, za čo mu teraz hrozí až 10 rokov väzenia. Táto ťažba by ho tak mohla vyjsť poriadne draho. Avšak súd chce jeho potrestaním poukázať najmä na to, že tento zamestnanec štátu využil svoju prácu a svoju moc na to, aby namiesto dodržania svojho pracovného naplnenia, zneužíval svoju moc pre svoj vlastný benefit. Práve z tohto dôvodu, sa súd údajne má snažiť exemplárne potrestať tohto IT pracovníka

Viac o tomto prípade sa môžete dočítať tu: ccn.com

SEC oddialil ďalšie Bitcoin ETF kvôli 3 základným otázkam

Ako sa dalo predpokladať, SEC opäť oddialil svoje rozhodnutie o budúcnosti Bitcoin ETF. Niekoľko ľudí to aj predpokladalo (ako napríklad Jake Cherinsky prostredníctvom svojho Twitter účtu), ktorý videl šance na Bitcoin ETF v pomere 75% odloženie, 24.9% zamietnutie a iba 0.1% schválenie. A Jake Cherinsky mal pravdu. SEC Bitcoin ETF opäť zamietol kvôli nedostatku informácií. Návrh VanEck Bitcoin ETF nie je údajne pre nich dostatočne zrozumiteľný a jasný. SEC sa pred akýmkoľvek ďalším výrazným krokom chce uistiť, že tento ETF bude fungovať bez chýb. Práve preto môže toto rozhodovanie trvať naozaj ešte poriadne dlho.

Viac o Bitcoin ETF a SEC sa dozviete tu: bitcoinist.com

Ukradnuté Ethereum bolo presunuté na burzu

Ethereum, ktoré bolo ukradnuté pri hacku novozélandskej burzy Cryptopia, malo byť údajne presunuté na inú burzu. S takýmito správami prišla spoločnosť Coinfirm. Až 30 790 ETH (zhruba 7,78 milióna dolárov) malo byť poslaných na účet inej burzy. Ďalšia spoločnosť (Whale Alert) si všimla pohyb na burze EtherDelta, kde malo byť presunutých ďalších zhruba 500 tokenov, ktoré boli počas hacku ukradnuté. Ďalších približne 1 000 ETH malo byť údajne presunutých na neznámu súkromnú adresu. Je teda evidentné, že zlodeji sa snažia svoje kryptomeny rozdistribuovať a pravdepodobne pomaly začať predávať alebo obchodovať.

Viac informácií na túto tému sa dozviete tu: cointelegraph.com

Čo čítať ďalej?

[UPDATE] SEC odkladá svoje rozhodnutie o VanEck Bitcoin ETF – čo to znamená?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.