Bitcoin SV raketovo stúpa – Craig Wright si registroval autorské práva na whitepaper Bitcoinu

BITmarkets BITmarkets

Potom, čo Craig Wright, samozvaný Satoshi Nakamoto, čelil obrovskému odporu krypto komunity, prichádza zvrat a cena Bitcoinu SV vyskočila o 90 %.

Neslávne známa postava zo sveta kryptomien “docielila svoje”. Americký úrad pre autorské práva ho uznal tvorcom Bitcoinu.

Avšak, ako reportoval U.Today, je to tak trochu bezvýznamné víťazstvo, vzhľadom na to, že ide iba o registráciu autorských práv, ktoré by nemali byť zamieňané s udelením autorských práv. Ide o to, že americký úrad pre ochranu autorských práv neskúma platnosť podaní.

Mylná predstava

Wright teda nijak nepreukázal, že je skutočným Satoshim. Podanie registrácie autorských práv neznamená, že Wright bude vlastníkom Bitcoin Whitepaperu.

Podľa Wikipedie je registrácia autorských práv často zamieňaná s udeľovaním autorských práv. Stručne povedané, môžete si zaregistrovať, čo chcete…

Bitcoin SV aj tak raketovo stúpa

Aj takáto bezvýznamná registrácia v podstate stačilo na to, aby cena Bitcoinu SV dnes posilnila o 90 percent (v dobe písania článku 58 %). Trhová kapitalizácia BSV presiahla 2 miliardy dolárov. V súčasnej dobe na Kmcap okupuje 12. miesto.

kmcap

Čo čítať ďalej?

Do Bitcoinu investoval v dvanástich – teraz je z neho milionár a upozorňuje na problémy tejto kryptomeny

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.