[Správy] Bitcoin pioneer stále verí, že cena BTC pôjde na 250K USD • Veľkí dlžníci a neúspešné štáty pravdepodobne spôsobia hyperbitcoinizáciu…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin pioneer stále verí, že cena BTC pôjde na 250K USD • Veľkí dlžníci a neúspešné štáty pravdepodobne spôsobia hyperbitcoinizáciu • Za 5,5 milióna dolárov v BTC, XRP, alebo ETH je na predaj majestátna nehnuteľnosť v Kanade • Filipínska centrálna banka podporila spustenie Bitcoin bankomatu

Bitcoin pioneer stále verí, že cena BTC pôjde na 250K USD

Mark Jeffrey, autor knihy z roku 2013, „Bitcoin Explained Simply”, verí v budúcnosť Bitcoinu napriek tomu, že v súčasnosti prežívame krypto-zimu. Mark si myslí, že to nemá byť prečo prekvapujúce. V analógii na cyklický dot-com boom-and-bust predpovedal budúci rast ceny BTC na 250 000 USD.

Samozrejme, obdobie koncom roka 2017 bolo analogické s prvými dňami boomu dot-com. Netrpezliví investori, ktorí si to nechceli nechať ujsť, hádzali peniaze na čokoľvek, čo sa im ponúkalo. A keď si uvedomili, že nekupujú nič viac ako neurčitý prísľub niečoho, spanikárili.

Ale Jeffrey hovorí, že kryptomenový proces bol veľmi komprimovaný. Takže v cykloch dot com boom and bust to bolo asi štyri a pol roka, možno päť rokov. V kryptosvete to bolo asi rok a pol. Takže to bolo oveľa rýchlejšie. Zatiaľ čo Jeffrey nedokáže predpovedať, kedy sa to stane, je presvedčený, že súčasné „mŕtve” obdobie skončí. Amazon a Google tiež povstali z dot-com popola ako Fénix aby sa stali obrami, ktorými sú dnes. Tokeny s reálnou hodnotou sa budú presadzovať a kto vie, ktorý z nich sa stane kryptoFacebookom. Jeffrey trvá na tom, že to prichádza a stojí si za svojou predpoveďou o 250 000 dolároch za BTC. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Redakcia odporúča: DDoS útoky – od kvantity ku kvalite

Veľkí dlžníci a neúspešné štáty pravdepodobne spôsobia hyperbitcoinizáciu

World Factbook CIA, ktorý obsahuje zoznam bežných národných účtov, ukazuje, že veľké ekonomiky a krajiny, ktoré sú takmer pred bankrotom, majú niečo spoločné – masívny dlh. Táto skutočnosť spôsobuje, že sú silnými kandidátmi hyperbitkoinizácie, čo by mohlo zhoršiť očakávané globálne spomalenie hospodárskeho rastu. Faktom pritom je, že v zozname sa na chvoste nachádzajú USA, UK, India, Kanada, Turecko, Francúzsko a Austrália.

Teoretici hyberbitkoinizácie majú malú dôveru vo fiat meny. Veria, že štátne orgány, ktoré kontrolujú národné meny, ich budú erodovať do takej miery, že občania budú nútení sa ich zbaviť a zameniť za Bitcoiny, čo povedie k tomu, že celé krajiny budú poháňané decentralizovanou menou. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Za 5,5 milióna dolárov v BTC, XRP, alebo ETH je na predaj majestátna nehnuteľnosť v Kanade

Historická reštaurácia Stone Jug, postavená v roku 1860, ktorá sa nachádza v meste Carbonear v Kanade, sa ponúka na predaj. Majiteľ akceptuje tri hlavné kryptomeny – Bitcoin (BTC), XRP (XRP) a Ethereum (ETH) – a 28 fiatových mien vrátane japonského jenu, amerického dolára a eura. Za 5,5 milióna dolárov je ponúkané miesto, kde sa v trojpodlažnej budove nachádza dobre vybudovaný bar a reštaurácia. Na treťom poschodí sa nachádza viacúčelová divadelná a konferenčná miestnosť s kapacitou pre 110 hostí. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Filipínska centrálna banka podporila spustenie Bitcoin bankomatu

Union Bank, jedna z najväčších bánk na Filipínach, spolupracovala s centrálnou bankou na spustení svojho prvého dvojsmerného Bitcoin bankomatu. Bitcoin ATM umožňuje zákazníkom kupovať a predávať Bitcoin za hotovosť. Stroj je umiestnený v ústredí banky v meste Pasig City.

Union Bank uviedla, že to bolo možné vďaka spolupráci s centrálnou bankou Bangko Sentral Philipinas. Oficiálne vydanie uvádza:

„V pokračujúcej snahe banky uspokojovať vyvíjajúce sa potreby zákazníkov vrátane klientov, ktorí používajú virtuálnu menu, ATM poskytne týmto klientom alternatívny kanál na konverziu ich peňazí na virtuálnu menu a naopak.”

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Analýza indexu Nasdaq Composite – Pokračujeme v mírném růstu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.