Binance naplánovala zalistovanie StableUSD na 6. februára • CoinGate prináša XRP do 4 500 on-line obchodov • Druhá najväčšia burza v Nemecku spustila svoju kryptoaplikáciu • Malajzia oznámila nové požiadavky na reguláciu kryptobúrz

Binance zalistuje StableUSD 6. februára

Spoločnosť Binance oznámila, že 6. februára 03:00 UTC zalistuje StableUSD (USDS) pre obchodné páry BTC/USDS a BNB/USDS. Obchodníci môžu tiež uložiť USDS pred zaradením do zoznamu v rámci prípravy na obchodovanie.

StableUSD (USDS) je fiatom kolateralizovaný stablecoin vytvorený firmou Stably. Každý StableUSD je podporený a splatný za americký dolár držaný na escrow účtoch riadených regulovanými správcami, ako napríklad Prime Trust. Nezávislá tretia strana Cohen & Co. takisto poskytuje pravidelné potvrdenia o rezervnej bilancii StableUSD.

Avšak napriek optimizmu tímu Stable, priestor pre stablecoiny je vysoko konkurenčný. V súčasnosti existuje viac ako pätnásť viditeľných projektov, ktoré chcú uzurpovať aktuálne vedúce postavenie stablecoinu Tether (USDT), Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

CoinGate prináša XRP do 4 500 on-line obchodov

Platobný procesor Crypto CoinGate práve spustil podporu pre XRP, čím priniesol toto digitálne aktívum do viac ako 4 500 internetových obchodov.

CoinGate so sídlom vo Vilniuse v Litve, je kryptomenovou platobnou spoločnosťou, ktorá vznikla v roku 2014. Spoločnosť ponúka širokú škálu služieb zameraných na blockchain pre firmy a jednotlivcov vrátane automatizovaných služieb spracovania platieb a sprostredkovania.

Platforma využíva open-source, e-commerce PrestaShop, ktorý oslovuje tisíce digitálnych obchodov v EÚ. Okrem technológie XRP podporuje CoinGate aj ďalšie kryptocmeny: Bitcoin, Ethereum, EOS, Bitcoin Cash, Stellar, Litecoin a Tron. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Druhá najväčšia burza v Nemecku spustila svoju kryptoaplikáciu

Boerse Stuttgart, druhá najväčšia nemecká burza cenných papierov spustila aplikáciu pre obchodovanie s kryptomenami. Bezplatná aplikácia nazývaná BISON, umožňuje používateľom obchodovať s Bitcoinom (BTC), Ethereom (ETH), Litecoinom (LTC) a XRP. Je k dispozícii na zariadeniach iOS i Android.

Vývojárom aplikácie BISON je dcérska spoločnosť Sowa Labs GmbH spoločnosti Boerse Stuttgart Digital Ventures. Podľa spoločnosti Boerse Stuttgart je BISON prvou nemeckou aplikáciou na obchodovanie s kryptomenami. Je plne podporovaná tradičnou burzou cenných papierov, ktorá umožňuje jednoduché vstupy do rozvíjajúceho sa kryptotrhu.

Zaujímavosťou je, že BISON je vybavený funkciou založenou na AI s názvom Cryptoradar. Táto funkcia analyzuje „Crypto Twitter“ v počte 250 000 tweetov za deň a odporúča to, čo považuje za najlepšie pre používateľov. Viac sa dočítate tu: https://trading11.com/  alebo tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Malajzia oznámila nové požiadavky na reguláciu kryptobúrz

Regulátori Malajzie prišli s úplne novým nariadením pre kryptoburzy. Komisia pre cenné papiere v Malajzii oznámila 31. januára, že zmení a doplní svoje usmernenia o regulovaných trhoch tak, aby do zoznamu zahrnula kryptoburzy. Regulátori potvrdili, že všetky spoločnosti, ktoré chcú byť v krajine legálne, sa musia do 1. marca 2019 zaregistrovať u regulátora.

Podľa nového nariadenia budú musieť Bitcoin burzy dodržiavať prísnejšie pravidlá ako doteraz. Po prvé, musia mať zodpovedajúcu organizačnú štruktúru organizácie s vrcholovými vedúcimi pracovníkmi, ktorí musia mať úplne čisté registre trestov. Taktiež je potrebné, aby mali osvedčenia o obchodných zručnostiach.

Všetky spoločnosti musia preukázať, že majú dobré bezpečnostné opatrenia a iba tie, ktoré splnia všetky požiadavky a sú považované za hodné „prispievať k digitálnej ekonomike“ krajiny, dostanú licenciu na prevádzku. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

[NÁZOR] Vzostup a pád DasCoinu – Takto sa používa MLM na okrádanie ľudí

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.