[Správy] Banky prepierajú miliardy EUR, pritom obviňujú Bitcoin • Hackeri ukradli v roku 2018 viac, ako v predchádzajúcich siedmich rokoch—

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Danske Bank tento rok preprala viac peňazí, ako je celá trhová kapitalizácia kryptomien! • Hackeri ukradli v roku 2018 viac, ako v predchádzajúcich siedmich rokoch • Alibaba Group sa snaží získať Alibabacoin (ABBC) • HTC spustí tento mesiac svoj blockchain smartfón

Danske Bank tento rok preprala viac peňazí, ako je celá trhová kapitalizácia kryptomien!

Severský bankový gigant Nordea Bank je údajne zapojený do niekoľko miliónov škandálov súvisiacich s praním špinavých peňazí. Tento prípad pravdepodobne súvisí s ďalším nedávnym praním špinavých peňazí, ktorý sa týka dánskej Danske Bank.

TIP na víkend: už onedlho odštartuje konferencia o kryptomenách pod taktovkou Kryptomagazínu a Trading11. Príďte do Prahy v sobotu 20. 10. 2018 o 13:30. Detaily nájdete tu.

Podľa švédskeho verejného vysielača SVT údajne preprala 150 miliónov EUR z približne 365 individuálnych účtov. Médiá majú prístup k správe, ktorá hovorí, že časť týchto platieb pochádza od estónskej pobočky Danske Bank. V tejto súvislosti Bitcoinist už skôr ohlásil, že Danske Bank sa ocitla v strede obrovského škandálu ruského prania špinavých peňazí a tvrdí, že preprala 235 miliárd dolárov.

Môžeme k nim pridať holandskú Rabobank, ktorej bola udelená pokuta za prijatie minimálne 369 miliónov dolárov z obchodovania s drogami a iných nezákonných aktivít za roky 2009 až 2012.

V ostrom protiklade je nepriateľstvo týchto inštitúcií voči Bitcoinu a ich tvrdenia, že Bitcoin a iné kryptomeny sú používané na pranie špinavých peňazí. Naopak, napríklad Scotland Yard tvrdí, že na tieto aktivity sa kryptomeny využívajú vo veľmi malej miere. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Hackeri ukradli v roku 2018 viac, ako v predchádzajúcich siedmich rokoch

Podľa expertov z fóra kybernetickej bezpečnosti HackIT 4, globálne straty z útokov hackerov v roku 2018 dosiahli 1,8 miliardy USD, čo presahuje sumu strát za obdobie od roku 2011 do roku 2017. Útoky hackerov sa zameriavajú hlavne na kryptoburzy, peňaženky a ICO. Medzi najbežnejšie nástroje používané útočníkmi sú:

  • sociálne inžinierstvo (phonejacking, phishing)
  • malware / klientský prístup (keyloggery, zálohovanie súkromných kľúčov)
  • peňaženka (falošné peňaženky, útoky dodávateľského reťazca)
  • man-in-the-middle (útoky DNS, falošné webové stránky)
  • centralizované burzy (hot peňaženky, nedostatočné procesy, nedostatočné šifrovanie),
  • ICO (podvodné ICO, chybné smart kontraty)
  • Blockchain (šifrovací algoritmus, DOS).

Podľa francúzskeho experta pre bezpečnosť IT Renauda Lifchitze bude ľudstvo čoskoro čeliť novým výzvam, konkrétne vírusom v decentralizovanom prostredí. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Alibaba Group sa snaží získať Alibabacoin (ABBC)

Nadácia Alibabacoin a čínska spoločnosť Alibaba Holding Group majú súdny spor na manhattanskom súde v USA. Nadácia Alibabacoin však vyhrala predbežný súdny príkaz požadovaný skupinou Alibaba Group v apríli tohto roka.

Alibaba Group Čína má najväčší internetový obchodný dom na svete a je globálnou spoločnosťou kótovanou na americkom akciovom trhu. Zatiaľ čo Alibabacoin Foundation je blockchain startup spoločnosť, ktorá vyvinula Alibabacoin (ABBC) a peňaženku MC. Alibabacoin (ABBC) je v súčasnosti registrovaný v 10 rôznych burzách

Alibaba Group hľadá novú príležitosť na podnikanie v rôznych oblastiach a zdá sa, že súdny proces medzi týmito dvoma spoločnosťami je preto, lebo skupina Alibaba chce získať Alibabacoin. Generálny riaditeľ Alibabacoin Foundation, Jason Daniel Paul Phillip, uviedol, že pred mesiacom ponúkla dohodu Alibaba Group Holdings . Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Vážení priatelia, pozývame vás na konferenciu, ktorá je už za dverami. Organizuje Kryptomagazín/Trading11 spolu s RoboMarkets v sobotu 20. 10. 2018 o 13:30. Viac sa dozviete tu.

HTC spustí tento mesiac svoj blockchain smartfón

Spoločnosti HTC, výrobca spotrebnej elektroniky v Taipei potvrdil, že blockchain smartfón Exodus bude spustený 22. októbra. HTC Exodus je duchovným dieťaťom spoločnosti Phil Chen. HTC sa chystá začať so zariadením Exodus niečo úplne nové. Tvrdí, že prístroj je základňou pre svoj nový natívny blockchain ekosystém, pričom jednotlivé zariadenia pôsobia ako uzly pre obchodovanie medzi používateľmi.

Exodus bude fungovať v operačnom systéme Android. Očakáva sa, že bude mať cold úložisko, ktoré by podporilo všetky hlavné kryptomeny. Cold peňaženka môže byť odpojená od internetu, čo by znamenalo, že bude offline a finančné prostriedky zabezpečené. Spoločnosť HTC venovala osobitnú pozornosť bezpečnosti. Prístroj bude dodávaný s jedinečnou bezpečnostnou ochranou pre obnovu sociálneho kľúča v prípade, že používateľ stratí telefón s finančnými prostriedkami. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.