[Správy] 4 najčastejšie využitia kryptomien v roku 2019 • Nahradia stablecoiny Bitcoin pri obchodovaní?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

4 najčastejšie využitia kryptomien v roku 2019 • Nahradia stablecoiny Bitcoin pri obchodovaní? • Máj bol pre Bitcoin jedným z najlepších mesiacov vôbec • Tether bude odteraz využívať aj blockchain kryptomeny EOS • Korelácia medzi Bitcoinom a cenou avokáda?

4 najčastejšie využitia kryptomien v roku 2019

Bitcoin aj kryptomeny majú celkovo stále dosť veľký problém s využitím. V roku 2019 sa kryptomeny majú údajne využívať najčastejšie na tieto 4 spôsoby: nakupovanie vecí a služieb online, posielanie peňazí celosvetovo bez hraníc, pasívny príjem a nakoniec celkom prekvapivo výplaty. Ďalším (vôbec nie neočakávaným) využitím je investovanie do kryptomien a hedgovanie svojich portfólií. Ako sme uviedli už niekoľkokrát v predošlých správach, práve toto využitie býva najčastejšie. Špekulovanie a častokrát aj hazardovanie s cenami je stále veľmi populárne.

Viac o tejto téme sa dozviete tu: nulltx.com

Nahradia stablecoiny Bitcoin pri obchodovaní?

Konkrétne sa hovorí o využití stablecoinov (kryptomien, ktoré majú byť kryté fiat menami v pomere 1:1) ako quoted cryptocurrency (uvádzaná cena kryptomenového páru ako napríklad ETH/BTC). A práve BTC by malo byť nahradené inými stablecoinmi ako napríklad Tether alebo USDCoin. Tie sú stále populárne a preto sa burza Binance nebojí takto smelo vyjadrovať na ich adresu. Favoritom na túto pozíciu by mal byť práve Tether (aj napriek niekoľkým kauzám), ktorý je stále najvyššie čo sa týka trhovej kapitalizácie a má aj najväčší denný objem obchodov spomedzi stablecoinov.

Viac na tému stablecoinov a Bitcoinu sa môžete dozvedieť na tomto linku: cryptoglobe.com

Máj bol pre Bitcoin jedným z najlepších mesiacov vôbec

Hovoríme samozrejme iba o náraste ceny. Tá totiž iba za samotný máj vyletela o 60 % na hodnotu vyššiu ako 8 500 dolárov za jeden Bitcoin (v čase písania konkrétne 8576,00 dolárov). Naozaj úctyhodný rast. Pomohlo tomu určite aj prelomenie dlhodobého downtrendu (a s tým aj veľmi pravdepodobná zmena trendu). Rovnako však pomohla aj politická situácia vo svete, ktorá prinútila mnohých investorov, aby sa utiahli práve k investícii do Bitcoinu. Brexit a odchod premiérky Mayovej, hrozby obchodnej vojny medzi Čínou a USA a sporné Trumpove vyjadrenia. Toto všetko (a omnoho viac samozrejme) spôsobilo, že aktuálne sa Bitcoin zdá ako pomerne vhodná investícia na uchovanie hodnoty majetku. Aj to mohlo pomôcť k významnému rastu tejto meny.

Viac sa dozviete, ak kliknete na tento link: qz.com

Tether bude odteraz využívať aj blockchain kryptomeny EOS

Omni (aj keď už veľmi málo využívaný), TRON a Ethereum už nebudú jediné kryptomeny, ktoré sa tešili obľube u Tether používateľov. Po novom má byť kryptomena Tether (USDT) aj na blockchaine kryptomeny EOS. EOS smart kontrakt mal byť dlho vyvíjaný spoločnosťou Tether, aby mohla zaradiť aj túto kryptomenu do svojho „portfólia blockchainov.” CEO tejto spoločnosti, Jean-Louis Van der Velde, to vníma ako významný krok vpred vo vývoji kryptomeny Tether.

Viac o tejto novinke sa dozviete na tomto článku: bitcoinist.com

Korelácia medzi Bitcoinom a cenou avokáda?

A na koniec jedna zvláštnosť, banalita, šialenosť? Nazvite si to ako chcete, ale celkom zaujímavá je „korelácia” medzi cenou Bitcoinu a cenou avokáda (áno čítate dobre). Na prvý pohľad úplná hlúposť. Tak zareagujú všetci. Ale jedno zvláštne spojenie medzi avokádom a Bitcoinom naozaj aj je. A tým sú mileniáli. Táto generácia totižto obľubuje oboje. Aj kryptomeny aj avokádo. Práve preto, keď majú mileniáli peniaze nazvyš, tak ich investujú do Bitcoinu (alebo kúpia viac avokáda). Aj keď to znie šialene, grafy neklamú. A tie ukazujú jasnú koreláciu medzi BTC a cenou avokáda.

Ak vás spomínané grafy zaujímajú, tak kliknite na tento link: bitcoinist.com

Čo čítať ďalej?

Craigh Wright – Bitcoin ide na nulu! – A zničím všetkých falošných Satoshi Nakamotov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.