[Správy] eToro pridalo IOTA (MIOTA) do svojej krypto-obchodnej platformy • Energetická apokalypsa kvôli ťažbe Bitcoinu? A ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

eToro pridalo IOTA (MIOTA) do svojej krypto-obchodnej platformy • Energetická apokalypsa kvôli Bitcoinu? Pesimisti to zjednodušujú • CryptoSlate uvádza na trh novú databázu produktov • Bakkt a jeho potenciálny vplyv na Bitcoin • Nie ICO, ale Starbucks a Kodak zvýšia význam Bitcoinu a kryptomien • Záujem Wall Street o kryptomeny je na vzostupe

eToro pridalo IOTA (MIOTA) do svojej krypto-obchodnej platformy

eToro, Izraelská sociálna obchodná a multi-asset brokerská spoločnosť, oznámila že IOTA (MIOTA) je teraz dostupná na jej platforme.

eToro tiež načrtáva možnosti IOTA pre spotrebiteľov, ktorí platformu nepoznajú. V príspevku eToro vysvetľuje, že IOTA je platforma, ktorá umožňuje rýchlu komunikáciu a transakcie pre platformu IoT (Internet of Things):

“Napríklad v blízkej budúcnosti by inteligentná chladnička mohla “zistiť “, že máte nedostatok pomarančového džúsu a autonómne ho doobjedná z vášho obchodu s potravinami. Tento scenár si vyžaduje platformu, ktorá by mohla preniesť správy medzi strojmi a postarať sa o finančný aspekt transakcie. A o to sa snaží IOTA.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Energetická apokalysa kvôli Bitcoinu? Pesimisti to zjednodušujú

Expertka na čistú energiu zasiahla do spoločného vnímania, že vysoká spotreba energie je “Achilovou pätou” pre Bitcoin (BTC). Katrin Kellyová, riaditeľka stratégie na Stredisku pre energetiku University of Pittsburgh, hovorí, že musíme posunúť diskusiu o ťažbe Bitcoinu mimo energetickej náročnosti smerom k tomu, kde sa táto energia vyrába a ako vzniká:

“Tým, že hovoríme konkrétne o samotnej spotrebe energie nie je možné pochopiť jeden z najzákladnejších prínosov systémov obnoviteľnej energie. Produkcia elektrickej energie sa môže zvýšiť pri zachovaní minimálneho vplyvu na životné prostredie. Nie všetky druhy výroby energie sú rovnaké v ich vplyve na životné prostredie. Ani svet sa nemôže jednotne spoliehať na rovnaké typy výroby v rámci štátov a trhov.”

Nedávne výskumy odhadujú, že mining kryptomien by mohol predstavovať 0,5% celosvetového využitia energie v roku 2018 – ale Katrin tvrdí, že v konečnom dôsledku sú dôležité zdroje, a nie množstvo energie. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)

CryptoSlate uvádza na trh novú databázu produktov

CryptoSlate odhalil najnovšiu databázu produktov obsahujúcu dApps, krypto peňaženky, hry, mining hardvér a ďalšie. Z jedinej webovej lokality môžu používatelia ľahko získať prístup k novinkám, údajom o minciach, nadchádzajúcim udalostiam a produktom súvisiacim s altcoinmi a blockchainom. Produkty začínajú od hardvéru končia softvérom:

  • Hard Wallets (e.g., KeepKey, Ledger Blue and Trezor Model T )
  • Cloud Wallets (e.g., Xapo, Coinomi, Coinbase Wallet)
  • Applications (e.g., CryptoTrader, eToro, Robinhood)
  • Decentralized Applications (e.g., 0xUniverse, Peepeth, CryptoBots)
  • Games (e.g., ETH.TOWN, Etheremon, Altcoin Fantasy)
  • ASIC Miners (e.g., Innosilicon S11 SiaMaster, Bitmain Antminer T9+)
  • Mining Cards (e.g., XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition)

Každý produkt sprevádza oficiálne vysvetľujúce video, ktoré umožňuje používateľom získať základný prehľad o tom, ako funguje. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Bakkt a jeho potenciálny vplyv na Bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti Bakkt, Kelly Loeffler oznámil, že nová platforma, ktorá umožní ľuďom a inštitúciám nakupovať, predávať, ukladať a míňať digitálne aktíva v regulovanom ekosystéme, nebude podporovať obchodovanie s maržami a pákovým efektom. Bakkt, ktorý bol predstavený pred dvoma týždňami, je podporovaný Intercontinental Exchange (ICE), materskou spoločnosťou New York Stock Exchange. Vzhľadom na to, že sľubuje, že prinesie digitálne aktíva do hlavného finančného prúdu, všetci od investorov až po prognostikov na Wall Street execs zvažujú, či to je alebo nie je skutočne dobré pre Bitcoin a krypto-priestor. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Nie ICO, ale Starbucks a Kodak zvýšia význam Bitcoinu a kryptomien

Podľa Bruce Elliotta, prezidenta ICOx Innovations , značky veľkých mien a maloobchodné konglomeráty, nie ICO, pošlú Bitcoin a ďalšie kryptomeny na ďalšiu úroveň. Zatiaľ čo Elliottova spoločnosť pomáha zavádzať spoločnosti do ekonomiky kryptomien, väčšina obchodných centier ICOx Innovations je naviazaná na veľkých klientov ako napríklad Kodak. Elliott zdôraznil, že veľké značky sú pomaly sa pohybujúce subjekty s opatrným prístupom voči novým technológiám. Kryptomeny sú však príliš dôležité na to, aby ich úplne ignorovali. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Záujem Wall Street o kryptomeny je na vzostupe

Nová analýza od prominentnej výskumnej firmy hovorí, že investori Wall Street zvyšujú svoj záujem o kryptoobchod. Podľa spoločnosti Sanford C. Bernstein & Co. Wall Street čoraz viac využíva správu krypto-aktív a trhové služby, keďže na trh sa dostali ďalšie možnosti pre tradičných obchodníkov. Okrem toho analytici spoločnosti Bernstein tvrdia, že výnosy z obchodovania na krypto-trhu by sa mohli tento rok zdvojnásobiť a dosiahnuť tak 4 miliardy dolárov. V minulom roku dosiahlo toto číslo 1,8 miliardy dolárov. Výskumná správa taktiež porovnáva priemerný denný objem krypto-obchodu s tradičnými finančnými prostriedkami, pričom denný obchodovaný objem všetkých krypto-aktív je len okolo 16 miliárd dolárov v porovnaní s americkými akciovými trhmi s objemom 300 miliárd dolárov. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.