Spoluzakladateľ Dogecoinu Billy Markus zaútočil na Shiba Inu: „Ich metaverzum je len ďalšie ťahanie peňazí od ľudí pre vývojárov.”

Novinky Spoluzakladateľ Dogecoinu kritizuje Shiba Inu
Spoluzakladateľ Dogecoinu kritizuje Shiba Inu. Zdroj: Shutterstock, Furkan Cubuk
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Spoluzakladateľ Dogecoinu Billy Markus tvrdo skritizoval svojich konkurentov z projektu Shiba Inu. Vyjadril sa najmä k najnovším udalostiam vzhľadom na spustenie metaverza SHIB.

Tvorca Dogecoinu kritizuje Shiba Inu

Billy Markus sa znovu vyjadril na adresu Shiba Inu. Tentokrát 31. marca na Twitteri ostro skritizoval konkurenčných vývojárov, ktorí vraj novým projektom iba ťahajú ďalšie peniaze z komunity. Je skutočne „SHIB: The Metaverse” iba zámienkou pre vývojárov, aby sa dostali k ďalším peniazom od ľudí? Je to v skutku tvrdé obvinenie.

Najnovší projekt Shiba Inu je metaverzum, ktoré bude obsahovať 100 595 virtuálnych pozemkov.

Viac o tomto projekte si môžete prečítať v našom nedávnom článku: Shiba Inu oznámila spustenie metaverza – ako reagoval token SHIB?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Markus, ktorý na Twitteri vystupuje pod menom Shibetoshi Nakamoto, tento krok zosmiešnil a tvrdil, že predaj falošných pozemkov za druhú najväčšiu kryptomenu nezvýši užitočnosť kryptomeny SHIB. Podľa jeho odhadov môžu takto vývojári získať 100 až 300 miliónov USD od hodlerov tokenu SHIB.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1509378709844684801?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1509378709844684801%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fzycrypto.com%2Fdogecoin-creator-slams-shiba-inus-metaverse-claims-its-a-sucky-cash-grab-for-developers%2F

Vývojári na kritiku zatiaľ nereagovali, no priznali, že príjem z pozemkov im poslúži ako pasívny príjem. A tu prichádza ďalšia kritika od Markusa. Ten na nich reagoval otázkou, či majú v úmysle vykonať aj potrebné postupy overenia osôb známe ako KYC a taktiež registráciu produktu ako cenného papiera v Komisii pre cenné papiere a burzy v USA.

Billy Markus na záver prezradil, že za vytvorenie projektu Dogecoin zarobil iba 3 000 USD. Už v minulosti sa netajil tým, že mu vadia vývojári, ktorí sú chamtiví a namiesto toho, aby zdokonalili projekt, tak iba zhrabnú peniaze a o nič sa nestarajú. A to je aj prípad Dogecoinu. Pokiaľ chce uspieť, musí sa podľa Markusa vzdať svojho statusu „meme coinu” a prejsť na trh ako digitálna mena.

txbKvakomat mobil