Ak ste fanúšikom blockchainu Ripple, určite ste zachytili neustále prebiehajúci spor medzi Ripplom a SEC-om, teda Komisiou pre cenné papiere a burzy v USA. Blockchain Ripple neprestáva s nátlakom na americké úrady a prichádza so svojím vlastným plánom regulácie kryptomien.
Ripple a jeho plán na reguláciu kryptomien
Americké regulačné orgány sú terčom kritiky práve od spoločnosti Ripple, ktorej predstavitelia vyjadrili obavy, že stále nie sú vyriešené zásadné otázky okolo regulácie kryptomien. Rozhodli sa preto urobiť ďalší významný krok. Predstavujú svoj vlastný návrh!
Hlavným cieľom tohto revolučného plánu je spolupráca verejného a súkromného sektora v oblasti kryptomenovej legislatívy. Súčasťou plánu sú tri právne predpisy, a to konkrétne pripravovaný zákon „Eliminate Barriers to Innovation Act”, navrhovaný zákon „Securities Clarity Act” a zákon „Digital Commodity Exchange Act”. Tieto zákony budú podľa Ripplu ochranným faktorom pre investorov a zároveň jasne určia právomoci SEC-u a CFTC.
Prečítaj si tiež: Binance požaduje globálne regulačné rámce: Zverejňuje „desatoro” základných práv kryptomien!
Čo v prípade ignorovania?
Čo by sa udialo, ak sa tento plán odignoroval? Aj na toto má Ripple jasnú víziu.
„Súčasná neistota v regulačnom prostredí USA odrádza od inovácií a mohla by spôsobiť odliv tých najväčších mozgov v oblasti kryptomien a blockchainu. V súčasnosti sa v oblasti inovácií nachádza viacero nových nástrojov, ktoré by mohli byť využité v budúcnosti.”
Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk pohrozil s predajom ďalších akcií – Tesla znovu spadla o 3 %
Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.
Z hľadiska samotných regulácií je v USA skutočne chaos. Ani samotní predstavitelia úradov nevedia, aké sú ich právomoci. Kde teda končí SEC a začína CFTC? Kto skutočne môže regulovať kryptomeny? Momentálne to nikto netuší a frustráciu vyjadrujú nielen predstavitelia orgánov, ale dokonca aj senátori.
I'm happy my colleague Commissioner Crenshaw thought about the safe harbor, but I'd be happier if she thought about it differently–as a way to achieve valid investor protection goals without inhibiting the development of user-controlled networks: https://t.co/0w4wBFSvH0
— Hester Peirce (@HesterPeirce) October 13, 2021
Je teda otázne, ako sa celý tento proces odohrá. Ak sa však úrady rozhodnú spolupracovať s Ripplom, bude to pre svet kryptomien významný míľnik.