Na kryptomenu Solana bola podaná žaloba
Na kryptomenu Solana bola podaná žaloba. Zdroj: shutterstock.com/Lee Charlie

Na kryptomenový projekt Solana bola podaná skupinová žaloba. Údajne mali poskytovať neregistrovaný predaj cenného papiera. V žalobe majú investori problém aj s častým výpadkom siete.

Dňa 01. 07. 2022 ako hlavný žalobca Mark Young podal skupinovú žaloba za všetkých ostatných investorov na projekt Solana. V žalobe sú uvedení Solana Labs Inc., Solana Foundation, generálny riaditeľ Solana Labs Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management LLC, Kyle Samani a Falconx LLC.

V žalobe sa uvádza:

Obžalovaní dosiahli obrovské zisky predajom cenných papierov SOL retailovým investorom v Spojených štátoch v rozpore s registračnými ustanoveniami federálnych a štátnych zákonov o cenných papieroch a investori utrpeli obrovské straty.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Solana má vážne problémy!

Obvinenia sa týkajú aj možnej manipulácie a zavádzajúcich informácií okolo technických a fundamentálnych vlastností kryptomeny. Napríklad počet mincí a decentralizácia. Veľký problém je okrem toho s veľmi častými výpadkami siete, čo môže pre investorov predstavovať potenciálne riziko straty kapitálu, keďže kryptomenový trh má veľké cenové pohyby.

Podľa webu status.solana.com jedna z najznámejších kryptomien zažíva pravidelne aspoň raz do mesiaca niekoľkohodinový až dňový výpadok. Podobné prípady súdnych sporov sú vedené aj proti burze binance.us či kryptomene XRP a spoločnosti Ripple.

Aký cenový vývoj očakávať?

Pre každú spoločnosti je nepríjemné riešiť náklade súdne spory, ktoré znižujú cashflow firmy. Obzvlášť pri Solane je ďalším problémom častý výpadok siete, ktorý sa pravidelne objavuje od vzniku kryptomeny. Doteraz sa nepodarilo ani čiastočne problém vyriešiť. Tieto veľmi zásadné fundamenty môžu mať negatívny dosah na cenový vývoj.

Cenový graf Solany
Cenový graf Solany. Zdroj: Coinmarketcap.com

Aktuálne sa hodnota Solany pohybuje na cene 30 dolárov. Od historického maxima klesla o 85 %.

Prečítaj si aj: Bitcoin analýza – cena vytvorila tento pattern, ktorý predikuje pokles na 20 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance