banky kryptomeny altcoiny

Bitcoinový maximalista a bývalý obchodník na Wall Street, Max Keizer, nedávno tvrdil, že dominancia Bitcoinu (BTC) smeruje k 80 % a že altcoiny umierajú. Toto vyhlásenie nalieha na verejnosť, aby si kúpili iné aktívum ako altcoiny.

Dominancia Bitcoinu rastie, altcoiny klesajú

Keizer zverejnil svoje najnovšie názory v príspevku na Twitteri 6. augusta:

„Bitcoinová dominancia 68,2 % – čoskoro bude 80 % – pretože altcoiny zomierajú v prospech BTC. Obdobie rokov 2014 – 2017, kedy sa najlepšie darilo altcoinom a forknutým minciam, je preč. Nebuďte posledný, ktorý si vymieňa altcoiny do BTC.“

Podľa údajov, ktoré poskytuje súhrnná tabuľka Coin360, BTC v čase písania tohto článku dominuje na približne 69,2 %. Trhová kapitalizácia Bitcoinu je 210 422 145 970 USD z celkových 303 923 701 331 USD.

Pokiaľ ide o tvrdenie od Keizera, že umierajú altcoiny, nedávna analýza zo San Francisco Open Exchange (SFOX) naznačuje, že pri poklese altcionov sa minciam ako ETH stále darí. ETH si posledné týždne zatiaľ drží svoju hodnotu a nestratil tak na hodnote ako iné altcoiny.

„Môže to podporiť myšlienkou, že Ethereum prichádza na trh ako blockchain, ktorý je verejne uznávaný ako majetok, podobne ako Bitcoin. Ak bude tento trend pokračovať, môže byť nevhodné kategorizovať Ethereum ako altcoin!“

Budú niektoré altcoiny úspešné?

Okrem Etherea sa posledné mesiace pomerne dobre darí aj minci BAT tokenu alebo aj Basic Attention Token. Za touto mincou stojí programátor, ktorý z veľkej časti prispel k rozvoju internetu či už cez jazyk Javascript, alebo spoločne s ďalšími developermi vytvoril prehliadač Mozilla Firefox. BAT token slúži ako odmeňovacia minca pre content creatorov. Okrem odmeňovacieho systému spoločnosť okolo mince vlastní aj najrýchlejší webový prehliadač na svete- Brave browser.

Ďalšími úspešnými mincami v tomto markete sú mince Binance coin (BNB) a Houbi token (HT). Obidve mince boli vytvorené s hlavným cieľom – uľahčiť používateľom obchodovanie prostredníctvom búrz Binance a Houbi. Ak držíte tieto mince, môžete napríklad využiť zľavu pri obchodovaní, alebo byť odmenení každý mesiac menšou sumou v daných minciach za držanie. Na grafe môžeme vidieť, že obidve mince od začiatku leta skôr stagnujú a nestrácajú na hodnote. No môže byť zaujímavé, ako budú reagovať tieto mince na prípadnú altcoin season.

Ďalšia z mincí, ktorá dosiahla toto leto svoju maximálnu hodnotu, je minca Chainlink alebo aj Link. Táto minca absolútne ignoruje súčasný bear market na altcoinoch, ktorý trvá už skoro 2 roky. Až na niekoľko korekcií minca od zalistovania na burze stále rastie. Aktuálne sa pohybuje na desaťnásobnom zhodnotení od prvého zalistovania na burze. Minca Link toto leto rastie hlavne kvôli zalistovaniu na najznámejšiu kryptomenovú burzu sveta – Coinbase.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance