Slováci sa hrnú do novej banky. Počet jej klientov rastie neuveriteľným tempom

  • Digitálna banka očarila slovenských klientov.
  • Ich počet rastie závratným tempom.
Novinky Digitálna banka očarila Slovákov
Digitálna banka očarila Slovákov. Zdroj: shutterstock.com/Me dia
BITmarkets BITmarkets

Obľúbená digitálna banka sa teší čoraz väčšej popularite nie len vo svete, ale aj medzi Slovákmi. Počet jej klientov stúpa rapídnym tempom, čo dokazujú aj jej prudko rastúce výnosy a čistý zisk. Vlani prilákala až o polovicu viac Slovákov, než v predchádzajúcom roku. Na tému upozornil Forbes.

Populárna digitálna banka zverejnila, aké úspechy dosiahla v minulom roku. Čísla jasne dokazujú, že sa z nej stáva silná finančná inštitúcia, ktorá svojou ponukou osloví masy. V roku 2023 fintechový gigant zaznamenal rekordné tržby.

Digitálna banka láme rekordy na Slovensku aj vo svete

Banka Revolut vo svojej výročnej správe informovala o tom, že jej výnosy vzrástli medziročne až o 95 %, dosiahli výšku 2,1 miliardy eur a jej čistý zisk predstavoval 395 miliónov eur.

Revolut uvádza:

Vďaka dôvere našich zákazníkov sme v roku 2023 dosiahli nové úspechy – od nových produktov a služieb až po rekordné tržby a čistý zisk.

Na Slovenku je banka Revolut každým rokom populárnejšia. V roku 2023 u nás vzrástol počet jej klientov o 48 % a v súčasnosti ju využíva viac než 200-tisíc Slovákov. Počet firemných zákazníkov v minulom roku na Slovensku stúpol o 54 %.

Slováci sa hrnú do digitálnej banky

Slováci mali v závere minulého roka v digitálnej banke Revolut uložených viac ako 182 miliónov eur. To bolo o 80 % viac, ako rok pred tým. Navyše, za prvý polrok 2024 stúpol počet jej retailových klientov na Slovensku o ďalších 27 percent.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ForbesTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.