mining btc

Konečne prišli pozitívne správy pre minerov. Náročnosť ťažby  Bitcoinu totiž poklesla o rekordných 28%. Bude to však dostatočne silná správa nato, aby sa Bitcoin vydal smerom nahor? Podľa viacerých analytikov totiž stále nie sme na konci prepadu Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Bitcoin čaká v júli dôležitá udalosť, ktorá môže opäť naštartovať medveďov – tvrdí populárny analytik Filbfilb

Bitcoin stále nedosiahol lokálne dno

Ako už bolo spomenuté vyššie, náročnosť ťažby BTC dosiahla najväčší pokles v histórií. Pokles prišiel ako reakcia na náhly odchod minerov z Číny a teda stratu hash rate. Aktuálne sa očakáva hluché obdobie, keďže návrat minerov ku svojmu remeslu bude možný až o niekoľko mesiacov. Je teda vysoko pravdepodobné, že budeme opäť svedkami zvýšenia náročnosti. Hast rate sa opäť prebudí a začne stúpať, keďže sa na trhu zvýši konkurencia, ktorá bude súperiť o odmeny. Vo všeobecnosti sa na trhu častokrát objavuje pravidlo, že cena BTC nasleduje hash rate. Toto však môže byť veľmi nebezpečné pravidlo.

Sedem dňový priemer hash rate v sieti Bitcoin. Zdroj: Blockchain.com
Sedem dňový priemer hash rate v sieti Bitcoin. Zdroj: Blockchain.com

Podľa investičného manažéra Petersona sme v prípade BTC ešte nedosiahli dno.

Graf pomeru hash rate BTC Zdroj: Timothy Peterson/Twitter
Graf pomeru hash rate BTC Zdroj: Timothy Peterson/Twitter

„Na základe súčasného trendu P(h), bude kolaps Bitcoinu dokončený až 31.októbra.”

StormGain

Návrat minerov k remeslu by tak mohol zabrániť ďalšiemu výraznému poklesu cien, no s určitosťou sa dá povedať, že návrat na býčiu vlnu je ešte ďaleko.

Podľa viacero analytikov je rok 2021 podobný ako predchádzajúce roky s historickými maximami. V týchto rokoch to prebiehalo rovnakým scenárom ako v súčasnosti. Ako prvé dosiahnutie cenového vrcholu, čo je v našom prípade 65 000 USD. Neskôr prišla korekcia a následne prudký rast na nové maximum. 

Trhová analýza [03.7.2021] – Bitcoin po odraze od supportu rastie, cena sa môže zastaviť až na 40 K

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.