Bitcoin a býčí signál
Bitcoin a býčí signál. Zdroj: Shutterstock.com/In Green

Binance

Bitcoin bol odmietnutý na silnej rezistencii. Prvá kryptomena podľa trhovej kapitalizácie by sa tak mohla vrátiť na predchádzajúce dlhodobé minimá, keďže sa naďalej obchoduje v nízkych objemoch.

Začiatok konferencie Bitcoin Miami 2022 by však mohol poskytnúť býkom určitú podporu. Udalosť je zvyčajne plná pozitívnych oznámení s priamym vplyvom na cenu BTC.

Na druhej strane makrofaktory, ktoré bránia Bitcoinu a iným rizikovým aktívam dosiahnuť nové maximá, opäť získavajú na význame. Federálny rezervný systém USA (FED) začal proces zvyšovania úrokových sadzieb, no mohol by byť aj agresívnejší, keďže inflácia bude pretrvávať.

Z dlhodobého hľadiska hlavný komoditný stratég pre Bloomberg Intelligence Mike McGlone uviedol, že kryptomena signalizuje nákupný signál vo svojom trendovom signáli BI. Analytik uviedol, že je to prvýkrát od konca roku 2021, čo sa indikátor zmenil na býčí.

Dlhodobý býčí signál pre Bitcoin
Dlhodobý býčí signál pre Bitcoin. Zdroj: Bloomberg Intelligence

Za posledných sedem rokov sa vyskytlo 30 signálov, z ktorých relatívne vysokých 66 % bolo ziskových. Hoci makrofaktory zostávajú nepriaznivé, nedávne zotavenie môže predstavovať podobný signál ako z augusta 2021, ktorý predchádzal nárastu o 65 %. A to aj napriek súčasnej korekcii.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Silný dolár verzus Bitcoin

Zdá sa, že oživenie amerického dolára podnecuje súčasný pokles cien. Pravdepodobne súvisí s konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou a rastúcou infláciou v USA.

Ako je vidieť nižšie, americký dolár je v rastovom trende už takmer rok. V máji 2021 sa mena dotkla svojho ročného minima blízko 89 a signalizovala ďalšie zhodnocovanie, keďže neistota na globálnych trhoch rastie a investori sa snažia chrániť svoje bohatstvo.

Dolárový index
Dolárový index. Zdroj: TradingView

Kryptotrh čelí krátkodobej prekážke pre nadchádzajúce stretnutie Federálneho výboru pre otvorený trh (FOMC). Obchodníkom sa preto odporúča sledovať súvahu Fedu. To by mohlo poskytnúť viac informácií o prístupe inštitúcie k otázke inflácie a agresivite ich menovej politiky.

Mohlo by ťa zaujímať – 16 bitcoinových veľrýb minulý týždeň predávalo Bitcoin – ovplyvní to cenu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre