Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz – časť druhá

Novinky Trading signal.
Trading signal. Zdroj: shutterstock.com/AleksOrel
BitmarketsWallstreetpepe ICO mobil baner

V prvom článku na túto tému sme sa venovali nielen signálom a technickej analýze, ale snažili sme sa sčasti pozrieť aj na fundamentálnu. Neskôr sme rovnako uviedli viac detailov práve o efektivite technickej analýzy. Dnes sa naopak pozrieme na limitácie, ktoré má technická analýza. Rovnako sa však zamyslíme aj nad tým, ako k technickej analýze a signálom pristupovať. 

Hneď na úvod treba opäť povedať, že tento článok vás nejde učiť ako robiť správnu technickú analýzu. Takisto nebude dávať ani žiadne typy alebo rady ohľadom toho, ako sa môže trh vyvíjať. Ak vás zaujímajú tieto informácie, vrelo vám odporúčame našu stránku trading11.com.

Limitácie technickej analýzy

Ako sme už vyššie načrtli, limitácií technickej analýzy pri kryptomenách môže byť viac ako dosť. Vysoká volatilita, veľmi nízka celková trhová kapitalizácia alebo množstvo pump and dump skupín a kryptomien je určite iba pár z nich. Limitácií pri technickej analýze je však ešte oveľa viac.

Základným predpokladom alebo domnienkou je, že žiadna z udalostí v minulosti nie je 100% zárukou toho, čo sa udeje v budúcnosti. Toto treba mať na pamäti najmä v prípade, že by ste chceli svoje investičné rozhodnutie postaviť iba na technickej analýze.

Limitácie technickej analýzy by sa možno dali ešte vnímať aj pri long-term holdoch (dlhodobom držaní kryptomien). Práve pri kryptomenách s obrovským potenciálom, výborným tímom alebo skvelou myšlienkou je fundamentálna analýza potrebná na to, aby sa vedela daná kryptomena vhodne posúdiť. V takom prípade má práve technická analýza určite svoje limitácie.

Čo teda robiť so signálmi a technickou analýzou?

Pri signáloch býva základom nastaviť si stop loss. Sami si predstavte situáciu, že sa signál podaril a vy vidíte veľké zisky. Aj v prípade, že sa vám podarí dosiahnuť sell target (cieľ predaja), nejaký hlas vo vás môže hovoriť, že ak ešte chvíľu budete hodlovať, tak môžete zarobiť ešte viac. A práve v čase, keď ste mali predať, ste držali danú kryptomenu a tá začala výrazne padať. Práve preto je potrebný stop loss. Aby aj v prípade, že ste nepredali vtedy, kedy ste mali (čo je tiež chyba), vás stop loss ochránil od straty.

Technická analýza sa snaží vo veľa prípadoch odstrániť akékoľvek emočné konanie z investovania. Teda, emočné konanie vás, nie ostatných ľudí na trhu. Práve preto, ak sa rozhodnete či už riadiť sa nejakým signálom alebo technickou analýzou, od začiatku majte jasno v tom, čo idete robiť. Okrem nastavenia stop lossu musíte vedieť, kedy presne chcete predať (a naozaj to aj predajte). Kľudne si pripravte rôzne varianty a predávajte aj po častiach ( predaj napríklad po 25% zisku, ďalší po 50% zisku atď.). Ale majte jasno v tom, čo budete robiť, aby ste tým predišli akémukoľvek emocionálnemu rozhodovaniu.

Posledná rada je pomerne jednoduchá a evidentná, ale treba si ju pamätať a pripomínať. Okrem toho, že by ste nikdy nemali riskovať peniaze, ktoré nie ste ochotní stratiť, nikdy neinvestujte všetko iba do jedného signálu (do jednej meny). Kryptomeny samotné vedia predstavovať pomerne veľký investičný risk. Preto investovanie všetkých vašich financií iba do jedného signálu predstavuje takmer až hazard.

Záver

Dúfame, že vám tento článok pomohol objasniť základné termíny. Uvedomujeme si totižto, že napriek tomu, že tieto termíny používame takmer na dennej báze, ešte sme ich nikdy poriadne nevysvetlili. Práve preto sme sa pre vás rozhodli spraviť o signáloch a technickej analýze až dva články, aby bolo všetko jasne a poriadne vysvetlené. Dúfame, že vám to pomohlo.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
hackernoon.com

Okazio PCCatslap ICO mobil baner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.