Ripple rozdá 265 miliónov dolárov developerom – Bude sa pracovať na veľkých platformách

0

Iniciatíva rozvoja infraštruktúry spoločnosti Ripple oznámila spustenie nového, veľkého projektu XRP Xpring. V oznámení, ktoré bolo uverejnené 15. augusta sa píše, že grant spoločnosti Xil dostane približne 265 miliónov dolárov na webovú monetizačnú platformu Coil. Spoločnosť Coil údajne použije prostriedky na vybudovanie ekosystému tvorcov, vývojárov, spoločností a neziskových organizácií, ktorí budú využívať XRP. Prostredníctvom otvoreného štandardu Web Monetization.

Dať tvorcom kontrolu nad distribúciou a speňažením

Coil je platforma, ktorá tvorcom poskytuje alternatívny spôsob speňaženia ich obsahu na internete. Používatelia môžu uverejňovať verejný a exkluzívny obsah ich na platforme, ktorá slúži na vysielanie streamovaných platieb. Tvorcovia môžu tiež speňažiť svoje vlastné webové stránky pridaním jednoduchej značky. Generálny riaditeľ Coil Stefan Thomas poznamenal:

„Tvorcovia chcú väčší výber a kontrolu nad speňažením a distribúciou svojho obsahu. Speňaženie webu poskytuje riešenie, ktoré je spravodlivejšie, otvorenejšie a exkluzívnejšie pre tvorcov a fanúšikov po celom svete.“

Nechajte sa odmeniť za váš obsah

Aby sa používatelia internetu tešili z obsahu a zároveň delevoperi boli odmenení, Coil použije otvorené API s možnosťou speňaženia obsahu. Odmeny pre developerov sa budú vyplácať okamžite cez mikroplatby. Speňaženie webu je založené na protokole Interledger, ktorý vytvoril generálny riaditeľ Coil, Stefan Thomas. Thomas je tiež bývalým CTO spoločnosti Ripple. Zatiaľ spoločnosť Ripple Xpring vyplatila 4 milióny dolárov pre prvých tvorcov obsahu. Ethan Beard, senior viceprezident spoločnosti Xpring, uviedol:

„Reklama a modely predplatného pre jednotlivé stránky sú pripravené na veľkú zmenu. Nízke náklady a rýchle transakcie XRP môžu výrazne vďaka Coil zmeniť fungovanie webových stránok. Toto by ponúklo alternatívnu metódu speňaženia a má pozitívny vplyv na tvorcov.“

Peter Brandt tvrdí, že Coil by mal začať okamžite už v nasledujúcich dňoch odmeňovať prvých tvorcov obsahu cez XRP. Veteránsky obchodník sa domnieva, že mena by mohla klesnúť o ďalších 20 % v priebehu mesiaca august. Mohol by to byť menší problém, ale volatilita kryptomien je veľmi vysoká, preto hocikedy môže naopak cena stúpnuť o 20 %.

Ripple sa údajne tiež pripravuje na súd okolo komisie pre cenné papiere. Spoločnosť v súčasnosti vedie súd, ktorý tvrdí, že predal neregistrované cenné papiere.

Čo čítať ďalej?

[SIGNÁL] Binance US by mohlo byť spustené do 2 mesiacov – Padli sme pod 10 000 dolárov – bolo to posledný krát?

Zdroj:
cointelegraph.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of