Prečo vám stále nevychádzajú obchody? – Zodpovednosť – Denník 9. týždeň

Obchodovanie Uspieť na kryptotrhoch znamená dobre nakúpiť a vedieť predať. Ako na to?
Uspieť na kryptotrhoch znamená dobre nakúpiť a vedieť predať. Ako na to? Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff
BITmarkets BITmarkets

Po istej odmlke sa opäť vraciame k nášmu denníku. Samozrejme, nič sa nemení na tom, že budeme pokračovať v psychologickej časti kurzu. Táto časť by vám všetkým mala pomôcť k tomu, aby ste vedeli byť úspešnými obchodníkmi. Nejde totižto iba o to, ako viete nakresliť patterny na grafe a použiť rôzne indikátory. Ak chcete byť ziskovými obchodníkmi dlhodobo, musíte mať poriadok aj vo svojej hlave.

Musíte prijať riziko a zodpovednosť

To, že musíte prijať riziko sme vám opísali už v tejto časti. Avšak, to nie je všetko. Z pohľadu psychickej stránky musíte mať zvládnutých ešte viac konceptov. Ďalším z nich je prijatie zodpovednosti. Ako na to a čo to znamená? To sa dozviete už teraz.

Nikdy nevyhráte proti trhu, ak neprijmete zodpovednosť

Koľkokrát sa vám stala takáto situácia: pozreli ste sa na graf, všetko vyzeralo ideálne napríklad na pozíciu long a vy ste do nej vstúpili. Následne sa trh zmenil a prišlo ku shortu. Vy ste prišli o peniaze (snáď vďaka stoplossu len o časť), ale začali ste obviňovať trh. Že má „niečo proti vám, že je zmanipulovaný, alebo že obchodovanie je hlúposť”.

Ak ste niekedy spravili čokoľvek z tohto, tak ste nikdy neprijali zodpovednosť za rozhodnutie investovať alebo obchodovať. A kvôli tomu nebudete môcť byť nikdy dobrými obchodníkmi. Pretože akonáhle vám vyjdú obchody, tak si poviete, že ste vy ten dobrý obchodník. Ale ak nevyjdú, tak si poviete, že za to nemôžete, ale že za to môže trh. A to je veľká chyba.

Musíte preto vedieť prijať zodpovednosť za všetko. Za vstupy do pozície, za uzatvorenie pozície, za zisky, za straty, skrátka za všetko. Ušetrí vám to veľa nariekania, nervov, negatívnej energie, sťažovania sa a podobne.

Ego musí ísť bokom

„I would rather be rich than right.” Fráza veľmi často používaná medzi obchodníkmi, ktorá v preklade znamená nasledovné:

„Radšej by som bol bohatý, ako mal pravdu.”

Vo svojom kurze ju použil aj obchodník Jakub Kraľovanský, ktorý to vníma rovnako. Veľa obchodníkov si povie, že nevadí, že nemali pravdu. Radšej totižto zarobia, ako by sa mali neustále biť do hrudi a tvrdiť, že oni sú tými najlepšími a neomylnými. To znamená iba jedno, že pokiaľ to chcete spraviť, musí ísť ego bokom.

Musíte si vedieť priznať, že ste sa mýlili. Že ste sa mohli rozhodnúť inak, že ste mohli investovať inde. A nie sa za to obviňovať alebo nebodaj nad tým nariekať. Treba ísť jednoducho ďalej a prijať zodpovednosť za rozhodnutie obchodovať alebo aj za stratu.

Záver

Práve vďaka takýmto rozhodnutiam si viete ušetriť extrémne veľa nervov a zlosti na to, že sa vám pri obchodovaní niečo nedarí. Ako to ale spraviť? Jednoducho. Prijmite zodpovednosť. Za všetko. Od vstupu do obchodu, cez straty až po fakt, že trh jednoducho nemôžete ovplyvniť. Veľmi sa vám uľahčí na duši a budete pravdepodobne vykazovať oveľa lepšie zisky.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul