Dogecoin posledné dni opäť s prehľadom valcuje celý trh a za posledných 7 dní stúpol o viac než 100% čo mu zabezpečilo 4. miesto podľa trhovej kapitalizácie. Dlho som váhal, či tento článok, respektíve úvahu napíšem. No Dogecoin sa blíži k bodu, kedy sa už treba skutočne zamyslieť a pripraviť na to čo príde, otázkou je len kedy to príde.

Dogefather Musk a jeho tajomné vyhlásenie

To, že tweety od Muska sú jediným hnacím motorom DOGE už vieme dávno. Aktuálny rast je vyvolaný tajomným tweetom, ktorý Musk o DOGE zverejnil týždeň dozadu.

Chamtivý retail tak opäť siahol do vrecka a nakúpil DOGE, čím jeho cenu vyhnali závratne nahor a kapitalizácia denne rastie o miliardy dolárov. Z top 50 kryptomien podľa kapitalizácie rástol viac len ETC, čo je takisto pre tých skúsenejších úplne nelogická až úsmevná vec, keďže ETC trpel 51% útokmi minulé roky ako na bežiacom páse. Paradoxom je, že tí, ktorí vyhnali cenu ETC nahor dosť možno ani len netušia čo to vlastne je 51% útok je. To je však krásnym príkladom dnešnej doby – investovať do tých najviac neužitočných a zbytočných coinov, pretože tie sa krásne pumpujú, keďže nemajú žiadnu protistranu, pretože bublinu v bull markete nebude shortovať žiadny zdravý človek – iba žeby bola tá bublina už tak veľmi prepumpovaná, že pár väčších výpredajov následne spustí obrovskú lavínu.

DOGE vs BNB

Za mňa najradikálnejším a pre chamtivých začiatočníkov najlepším porovnaním nie sú žiadne čísla, ceny, či iné technické štatistiky. DOGE v celkovej kapitalizácii atakuje BNB na tretej priečke a osobne si myslím, že ho čoskoro dosť možno prekoná.

StormGain

Teraz nastáva otázka pre všetkých – Je Dogecoin cennejší ako Binance Coin? Dokáže Dogecoin niečo viac ako Binance Coin? BNB je token najväčšej krypto zmenárne na svete, ktorá ma rozsiahly ekosystém a neustále rozširuje portfólio služieb pre milióny svojich užívateľov, BNB má reálny prínos a potrebu v tomto ekosystéme. Naproti tomu má DOGE len tweety od Muska a neobmedzený počet mincí, ktorých väčšinu drží pár ľudí.

Zaujíma vás farming kryptomien? NÁVOD na farming kryptomien od A po Z – Postup, riziká, benefity a štatistika ziskov

Miliónová príležitosť?

Ako som už vyššie spomenul, tie najväčšie shitcoiny dokážu rásť stovky percent preto, lebo nemajú žiadnu protistranu väčších hráčov, ktorí by vo veľkom predávali/shortovali. Takzvané smart money sa držia bokom a len čakajú, až to chamtivý retail investori vyženú do nezmyselných výšok. V takýchto prípadoch je totiž nemožné predvídať nejaký vrchol a veľryby nebudú riskovať likvidácie pozícií. Až následne títo veľkí hráči naskočia, cena v momente padne dole behom krátkej chvíle kľudne o desiatky percent a to už spustí klasickú lavínu.

Určite nehovorím, že na DOGE sa nedá zarobiť. Tí šikovní zarobia poriadny balík pri DOGE cestou hore, tí najlepší zarobia ešte viac cestou dole. DOGE si získalo skalopevnú komunitu hodlerov, ktorí nepredávajú, pretože očakávajú ďalší rast. Títo hodleri si už vyberajú farbu pre svoje lambo, ktoré im DOGE podľa ich slov zarobí. Treba si však dávať pozor na chamtivosť, ktorá je v týchto momentoch silnejšia ako magnet. Drvivá väčšina týchto hodlerov svoje DOGE vôbec nepredá, pretože budú chcieť stále viac a táto chamtivosť ich tak pohltí, že dosť možno to prehodlujú až do opätovného prepadu späť na dno, tí šťastnejší v panike predajú ešte pomerne vysoko.

Na prvý pohľad to možno vyzerá, že veľkí hráči na DOGE nemajú dosah, a všetko ovláda retail. Nenechajte sa však oklamať. Smart money boli vždy krok vpredu pred bežným retailom, to je holý fakt. Oni len čakajú na okamih, kedy to už bude tak nezmyselne prepumpované, že jednoducho do toho trhu vstúpia a zostrelia to. Takisto nezabúdajte na fakt, že pár peňaženiek vlastní desiatky percent všetkých Dogecoinov. Ani tieto peňaženky nebudú držať DOGE v dobrej viere donekonečna, keď z toho môžu mať desiatky miliárd USD profit. Pre mňa osobne začne pásmo zvýšenej pozornosti v momente, kedy (ak) DOGE prekoná BNB a dostane sa na 3. miesto podľa kapitalizácie. Tam už bude zdvihnutý veľmi veľký varovný prst.

Ak hľadáte možnosť pasívneho príjmu, môžete využiť lending aplikáciu Celsius, ktorá ponúka zhodnotenie niekoľkých percent ročne + vstupný bonus 80 USD po splnení jednoduchých podmienok: Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 80 USD)

Zhrnutie

Cieľom tohto článku vôbec nebolo spôsobiť paniku, alebo nejak dehonestovať DOGE. Sám som vďaka longom aj shortom a takisto trading botom na DOGE slušne zarobil. Aktuálne však už len čakám otvorenie veľkých shortov v správny moment.

Jediný fundament DOGE je Musk, no aj Elonov vplyv má svoje hranice. Ak držíte DOGE a ste v slušnom zisku, nezabúdajte, že sa počíta len realizovaný profit. Nerealizovaný profit je len ilúzia. Ja prajem každému, aby z tohto vyťažil čo najviac, pretože je to krásna príležitosť zarobiť smerom hore aj dole. Takýchto možností dlho veľa nebolo a ani nebude. Až sa trend obráti, DOGE pôjde -95% úplne bez väčších pochybností a kto si myslí opak nezažil žiadny bear market.

 

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Marek Zverbík

Krásnym obrazom Vašej skúsenosti, je nazvať ETC jedným z najviac neužitočných a zbytočných coinov. Greyscale asi nevidel ešte Váš odborný článok, lebo inak by už určite odstránil ETC zo svojho portfólia.

ÐOGE

Nesúhlasím, takmer v ničom čo je tu popísané. Žial, nemám toľko času aby som to krok za krokom vyvracal. Skúsim v skratke a jednoducho. Porovnávajme povedzme BTC (PORSCHE)- dráhé, málo, málo používané a DOGE(VW)-lacné, vela, vela používané. Nakoniec to dopadlo tak že VW si kúpil PORSCHE ;). Ešte jednu vec DOGE nieje neobmedzená mena! Je obmedzená inflačne a inflácia sa radikálne znižuje. Je to potrebné kôli chodu siete a bezpečnosti, strateným minciam a podobne. Nie je problém to vypnúť kedykoľvek ak sa nájde iné riešenie!!! Problém majú skôr mince ktoré prestanú s ťažbou! A teraz zásadná otázka :)…Čo sa stane… Čítať ďalej

ÐOGE

Chcel som ešte pridať obrázok ale nepodarilo sa…;), Tak tu:
https://www.reddit.com/r/dogecoin/comments/7cbxtq/vitalik_buterin_has_ethereum_in_his_mind_but_in/

ÐOGE

Pozdravujem, žial mýlite sa aj v tom. Posledná aktualizácia DOGE siete prebehla pred 2 mesiacmi a už sa pripravuje nová. Na sieti DOGE sa pracuje možno viac ako na akejkoľvek inej mene a dokonca sa na tom podielajú aj v podstate konkurenti, dokonca som čítal o niekom z COINBASE kto pomáha s API Rosetta rozhraním. A určite si nemyslím že je nezabezpečená. Za všetko jeden fakt: https://www.prnewswire.com/news-releases/spacex-to-launch-doge-1-to-the-moon-301287016.html
Neviem presne čo sú onchain fakty ale veľmi by som sa nimi neriadil.
Ešte prosba, snažte sa prinášať overené a aspoň niečim podložené info, bude to na prospech kryptomenám aj webu. Pekný deň.