[Seriál] Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien? – 2. diel

BitmarketsBitmarkets

Toto je druhá časť seriálu s názvom “Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien.” V tomto miniseriáli by sme vám chceli predstaviť všetky spoločnosti a to,  akým spôsobom decentralizácii pomôžu. V dnešnom dieli si predstavíme projekty Brave, WeTrust a Kyber.

(článok pokračuje pod odkazom)

Pokiaľ ste nestihli 1. diel, môžete si ho prečítať tu:

[Seriál] Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien? – 1. diel

Brave

Spoločnosť Brave je tvorca revolučného webového prehliadača pod rovnomenným názvom Brave. Prehliadač je revolučný v tom, že ide o vôbec prvý prehliadač, ktorý vás odmení za zobrazovanie reklám. Brave však túto možnosť dovoľuje len pri stránkach, ktoré sú s nimi v partnerstve, inak má v sebe Brave zabudovaný adblock.

Mimo možnosti odmien, sa môže pýšiť tým, že ich servery neuvidia ani neuchovávajú vašu históriu prehliadača. To znamená, že zostanú na vašom zariadení súkromné, kým ich nevymažete. Výhodou je teda, že vaše dáta nepredajú tretím stranám, rovnako tak ako je to bežné napríklad pri Chrome či Opere.

Okrem iného sa dokážu porovnávať s Chromom či Firefoxom,  čo sa týka rýchlosti vyhľadávania, niekedy je Brave aj rýchlejší, napríklad na mobilných zariadeniach.

Mohlo by vás zaujímať: Trading týždeň pre všetkých zadarmo, u nás na Trading11.

WeTrust

Sa zaoberá fundrasingom, poskytovaním úverov a darovaním kryptomien pomocou startup programu. Spoločnosť má 4 projekty.

Prvý nesie názov Spring a zaoberá sa startup programami. To znamená, že sa pomocou kryptomien, konkrétne Etherea, vyberajú financie na začínajúce projekty. Môžeme tu nájsť napríklad projekty na liečbu detí, či podpora pre začínajúcich umelcov.

Druhým projektom je Staking, ktorý funguje podobne ako Spring, avšak používa sa tu iba TRST token. Narozdiel od Spring, sa v tomto prípade financie darujú priamo na charitatívne spoločnosti, nie na projekty.

Tretí projekt je Trusted Lending Circle, ktorý má na starosti nebankové úvery pomocou blockchain technológií. Funguje zatiaľ len v beta verzii. Rovnako tak ako u Spring používa, sa tu Ethereum.

Posledný projekt je CryptoUnlocked, ktorý funguje ako predchádzajúce Spring a Staking. Avšak tu prispievate svojimi tokenmi napríklad na podporu petície, aby burza Binance zalistovala IOTA /USDT na platformu, či na rôzne podobné projekty.

Kyber

Kyber, čiže kyber Network je spoločnosť zaoberajúca sa výmenou tokenov pre firmy. Kyber vlastní svoje zásoby kryptomien, a tak nie je napojená na žiadnu z búrz, čo zároveň vedie k tomu, že zmena prebieha okamžite. Napríklad online shop prijíma platbu v Ethere, ale vďaka Kyber zákazník môže zaplatiť napríklad Bitcoinom, kedy cez Kyber Network dôjde ku zmene na Ethereum a online shop ju tak prijme. Mimo zmenu tokenu za token, podporuje tiež zmenu fiatu za kryptomeny.

Záver

V dnešnom dieli sme vám predstavili 3 projekty, ktoré by mali mať veľký podiel na decentralizácii. Tieto projekty budeme pozorne sledovať a prípadné novinky, ktoré budú mať vplyv na decentralizáciu vám samozrejme dáme vedieť. Už v najbližšej dobe sa môžete tešiť na posledný diel tohto seriálu.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/vsetko-o-tazbe-kryptomien-v-300-slovach/

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Anycoin pc bannerSolaxy mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.