Špekulácia alebo realita? Očakáva sa, že oficiálne oznámenie sa uskutoční v Sao Paule počas CIAB Febraban, blížiaceho sa bankového podujatia od 11. do 13. júna. Ripple plánuje nový spojovací uzol v Brazílii, aby rozšíril svoju sieť cez Južnú Ameriku. 

Luiz Antonio Sacco

Tento človek stojí na čele kancelárie Ripple v Brazílii, aby rozšírili svoje pôsobenie v rámci Južnej Ameriky. Luiz Antonio Sacco je bývalý generálny riaditeľ brazílskej dcérskej spoločnosti Warranty Group, globálneho poskytovateľa záručných riešení.

Slová Sacca po prijatí ponuky na CEO pobočky:

„Sme nadšení, že môžeme rozšíriť náš ekosystém v regióne a priniesť viac finančných inštitúcií napojených na RipppleNet, čo prispeje k väčšej efektivite globálnych platieb a predovšetkým k lepšiemu zážitku pre svojich zákazníkov. Ripple sa v tomto sektore odlišuje, pretože ponúka osvedčené tipy na riešenie skutočných problémov a otvára cestu k zvyšku juhoamerického kontinentu. “

Pobočka Ripple

Podľa správy Cointelegraph Brazil bude nová kancelária slúžiť ako ústredný uzol pre Južnú Ameriku. Ripple už má svoju pozíciu, prostredníctvom partnerstiev s BeeTech Global, Santander Brasil a Banco Rendimento. Cieľom tejto pobočky je prepojiť viac finančných inštitúcií v Južnej Amerike s celou sieťou viac ako 200 bánk a poskytovateľov platieb, ktorí využívajú spoločnosť Ripple na cezhraničné prevody.

Vzdelávacia iniciatíva

Ripple tiež stavia na svojich vzdelávacích iniciatívach prostredníctvom spolupráce s 15 profesormi na Univerzite v Sao Paule (USP) a Fundacao Getúlio Vargas (FGV), s cieľom rozvíjať kurzy o technológii blockchain. USP a FGV sú inovatívne inštitúcie, ktoré okrem investovania do výskumu nových spôsobov využitia blockchainu, posilňujú postavenie svojich študentov v nových technológiách, ktoré budú znamenať nové pracovné príležitosti.

Záver

Čo si myslíte? Pomôže niečo také samotnej kryptomene Ripple? Alebo sa majú aj v Brazílii na čo tešiť? Viete si predstaviť podobné zmeny nielen v Južnej Amerike, ale aj u nás?

Čo čítať ďalej?

Týždeň tradingu – Landing Page

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance