[Seriál] 5 fáz evolúcie obchodníka s kryptomenami – (3. diel)

0

Máme za sebou prvé dva diely nášho seriálu (pripomenúť si ich môžete tu a tu). Náš kryptomenový obchodník už nie je tým úplným začiatočníkom, ktorý behom svojich prvých krokov vo svete kryptomien iba slepo nasledoval úspešnejšieho kamaráta (ktorý mal tiež iba šťastie a vlastne o nich nič nevie) vo vidine rýchleho zbohatnutia, alebo Johna McAfeeho, čo sa tiež neukázalo ako to pravé orechové… Teraz ho čaká ďalší krok evolúcie na jeho ceste ku kryptoosvieteniu.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Fáza 3: Roger Ver, Justin Sun či Justin Sunerok

Prichádza moment, kedy konečne začínate veriť v projekt ako taký. Už ste počas obchodovania stratili vlastné reálne peniaze, ste sklamaní radami ostatných ľudí a skutočne cítite, že ste začali veriť v myšlienku kryptomien. Trvá istý čas, než k tomuto bodu dospejete, ale keď sa tak stane, začínate cítiť, že konečne patríte k nejakej komunite.

Je naozaj jednoduché nechať sa zlákať napríklad na kúpu Bitcoin Cash, TRX či Verge. Sú to meny pomerne populárne, sú dosť vidieť na grafoch a trhoch a majú veľmi aktívnu komunitu na Twitteri a Reddite. Máme tu mincu, ktorá o sebe tvrdí, že nasleduje pôvodnú Satoshiho víziu. Ďalej coin, ktorý chce patriť medzi základné virtuálne aktívum predpokladaného nového decentralizovaného internetu a nakoniec mincu orientovanú na anonymitu a súkromie.

Tip redakcie: Ako si vybrať vhodnú kryptomenu? Hype vs. No-hype

Sú tieto mince naozaj najlepšie vo svojich oblastiach? Iste, nájdu sa aj iné hlasy, ktoré tvrdia, že BTC, ETH a Monero sú oveľa lepšie meny. Ale toto nedokonalé trio má na Twitteri asi najhlasnejšie a najpresvedčivejšie davy, a na komunite záleží. Ak je Bitcoin tak úžasný, prečo neexistuje tak veľa ľudí, ktorí ho presadzujú? Prečo účet @Bitcoin, subreddit r/BTC a webová stránka Bitcoin.com agitujú v prospech Bitcoin Cash? Navyše, kedy naposledy ste v televízii videli hovorcov, ktorí by propagovali Bitcoin?

To isté v bledomodrom TRON: Mena, ktorá je podporovaná jedným z najcharizmatickejších a najúspešnejších čínskych podnikateľov, ktorý je navyše hlasno počuť, keď oznamuje rôzne partnerstvá. Ako by vôbec mohlo byť niečo zle pri tak veľkej miere transparentnosti a zodpovednosti, ktorú ten človek má? Navyše sa povráva, že táto kryptomena bude spolupracovať s jednou z najväčších online predajných platforiem na svete, ktorou je istotne všetkým dobre známy server AliBaba. Takže máte všetky možné dôvody veriť v úspech tohto projektu.

Odporúčame článok: Alfa a omega investovania do kryptomien

A čo zmieňované XVG, ktoré je možné označiť za skutočne decentralizovanú menu? Navyše je postavená na službách Tor a I2P, ktoré umožňujú najvyššiu možnú mieru zabezpečenia. Tiež je ňou možné platiť na najväčšej porno stránke sveta (Pornhub). Ďalšia skvelá voľba, kde sa predsa nemôže nič pokaziť, no nie?

Dokým neobjavíte a nepochopíte pravý význam a definíciu slova decentralizácia a nepríde precitnutie, že aktíva so silnými centralizačnými prvkami a plánovanými pumpami sú v podstate ako špekulatívny PayPayl na blockchaine, zostanete v tejto fáze uväznení. Ak sa chcete skutočne oslobodiť a nájsť v tom všetkom niečo viac, potrebujete zmeniť spôsob myslenia na liberálnejší. To znamená, že sa naučíte čítať správy napríklad takto: Bitcoin Cash je, čo sa týka vlastníctva, vysoko koncentrovaný a vznikol vlastne „zo vzduchu“ počas hard-forku (kedy držitelia BTC dostali rovnaké množstvo BCH zadarmo). TRX má dosť svojich vlastných starostí s transparentnosťou a tiež si užil dosť hanby ohľadom plagiátorstva niektorých pasáží svojho whitepaperu. Kryptomena XVG bola kvôli komplikovaným ťažobným algoritmom mnohokrát hacknutá pomocou exploitov.

Mohlo by vás zaujímať: Ako analyzovať whitepaper – základ pre vašu investíciu do kryptomien

Záver

Náš milý obchodník s kryptomenami už prešiel veľký kus cesty. Už sa nenechá strhnúť k neuváženým investíciám na základe odporúčania od kamarátov či spolupracovníkov. Prehlásenia Johna McAfeeho si rád prečíta, ale občas iba neveriacky krúti hlavou. Naučil sa hlavne niekoľko najdôležitejších vecí: čítať medzi riadkami, pozerať sa na všetky možné prehlásenia kritickými očami a reálne vyhodnotiť ich dopad a prínos pre kryptosvet. Obrovský posun, čo vy na to?

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Leave a Reply

Pridať prvý komentár

avatar
  Subscribe  
Notify of