Elizabeth Warrenová útočí na DeFi
Elizabeth Warrenová útočí na DeFi. Zdroj: Google

S veľmi kritickým pohľadom na DeFi prišla senátorka za americký štát Massachusetts, Elizabeth Warren. Podľa nej je to najnebezpečnejšia časť sveta kryptomien.

Elizabeth Warren útočí na DeFi

Významná americká zákonodarkyňa sa neubránila kritike decentralizovaných financií (DeFi). Podľa nej sa hodnota stablecoinov výrazne zníži, čo bude mať negatívny dopad najmä na menších investorov.

Mohlo by ťa zaujímať: Dogecoin vystrelil o 43 % – môže za to Elon Musk a Tesla

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

V sobotu sa uskutočnilo vypočutie senátneho výboru pre bankovníctvo. Warren položila otázku Hillary Allenovej, ktorá pôsobí ako profesorka na American University Washington na fakulte práva. Otázka sa týkala stablecoinov a toho, či sú schopné ohroziť finančný systém v USA?. Podľa Allenovej by nemali mať žiadne systémové následky, no sektor DeFi môže masové vykupovanie stablecoinov pocítiť ako prvý. Warren následne oponovala, že sú to práve stablecoiny, ktoré držia DeFi pri živote a mimo regulovaných trhov. Ich hodnota môže vzrásť vtedy, keď ľudia najviac potrebujú stabilitu, a to môže výrazne ovplyvniť štandardný finančný sektor.

„DeFi je najnebezpečnejšou časťou kryptomenového sveta. Je to miesto, kde chýba regulácia. Práve na tomto mieste sa medzi investorov a krypto obchodníkov miešajú podvodníci a šmejdi. V DeFi jednoducho neviete zistiť, či neobchodujete s teroristom,“ uviedla Warreno.

Allen následne odpovedala:

„Nemyslím si, že bude DeFi rásť bez stablecoinov. Myslím si, že by to bol značný problém. Práve teraz je DeFi obmedzené do takej miery, že nedokáže ovplyvniť finančnú stabilitu, ale ak by sa tento sektor rozrástol, môže byť reálnou hrozbou, a to najmä vtedy, keď sa zamieša do štandardného systému.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre