Známy právnik prichádza s hrozivým varovaním: „Čaká nás posledný a zároveň najagresívnejší pokus o zákaz kryptomien”

Novinky Ďalší zákaz pre kryptomeny?
Ďalší zákaz pre kryptomeny? Zdroj: shutterstock.com/ESB Professional/Sam Farooq
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Právnik John Deaton patrí vo svete kryptomien k najznámejším osobám a to hlavne pre jeho obhajobu spoločnosti Ripple, ktorá už niekoľko rokov na súde bojuje proti žalobe zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy. Jeho posledné varovanie vyvoláva v komunite veľké obavy. Kryptomeny budú údajne v krátkej dobe čeliť veľkému tlaku. Jeho slová citoval denník u.today.

Kryptomeny v ohrození

John Deaton je zakladateľom spoločnosti CryptoLaw a zároveň aj hlavným obhajcom spoločnosti Ripple v súdnom procese proti SEC-u. Deaton reagoval na nedávne vyhlásenie Bieleho domu, v ktorom sa hovorí o zásadnom pritvrdení v prípade regulácie kryptomien. Dôvodom má byť ešte väčšia ochrana investorov.

Čoskoro budeme svedkami poslednej a najagresívnejšej snahy o zákaz kryptomien,” uviedol právnik Deaton.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

O nariadeniach Bieleho domu sme vás informovali aj v našom článku: Ďalší zlomový moment pre kryptomeny? Biely dom vydáva tvrdé nariadenia.

Deaton považuje za najdôležitejšiu časť dokumentu tento odsek:

Kongres by mal rozšíriť právomoci regulačných orgánov, aby zabránil zneužívaniu aktív zákazníkov – čo poškodzuje investorov a deformuje ceny,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Nie je žiadnym tajomstvom, že SEC už dlho bojuje proti kryptomenám. Predseda tejto komisie považuje všetky kryptomeny za cenné papiere, s výnimkou bitcoinu, ktorý bol oficiálne uznaný ako komodita.

Gensler dokonca viac krát v minulosti zopakoval, že by jeho komisia mala stáť v prípade regulácie kryptomien na čele.

O všetkom by sa malo rozhodnúť ešte tento rok. Sú to práve regulačné zákony, ktoré patria medzi najočakávanejšie udalosti tohto roka. Čaká nás oficiálne oznámenie európskych nariadení MiCA ako aj oficiálne znenie regulačných zákonov v USA.

Viac si môžete prečítať tu: Regulácie kryptomien aj začiatok rastu – Rok 2023 bude kľúčový