Rusko: Kryptomena krytá ropou je v poslednej fáze testovania

Novinky Rusko chce kryť ropu kryptomenami
Rusko chce kryť ropu kryptomenami. Zdroj: shutterstock.com/Mc_Cloud
BitmarketsFlockers mobil

Venezuela sa už dlhší čas pokúša o svoju vlastnú národnú kryptomenu krytú ropou, Petro. Samotný prezident už tento projekt niekoľkokrát obhajoval, avšak stále sa zdá, že Petro nemá veľa šancí uspieť. Rusko prichádza s veľmi podobným pokusom. Národná kryptomena krytá ropou by mala byť čoskoro aj v tomto štáte realitou. Bude však úspešná? A vôbec, majú vládou (štátom) podporované kryptomeny potenciál uspieť alebo ide iba o chabé pokusy využiť blockchain technológiu?

Ruská národná kryptomena

Ruská Štátna duma údajne už istý čas pozoruje a podrobne skúma kryptomeny. Navyše má aj vyvíjať vlastnú, ktorá by mohla nabrať reálne kontúry už v marci tohto roka. Oleg Nikolajev, člen Výboru pre hospodársku politiku v Štátnej dume si myslí, že tento proces sa môže čoskoro dostať do úspešného konca. Údajne majú byť prípravy už v záverečnej fáze.

Podpory sa dočkal tento nápad aj od bývalého ministra pre energetiku, Igora Yusufova. Myslí si, že takýto projekt je skvelým nápadom najmä z dôvodu, že by mal zmierniť závislosť od amerického dolára. Takýto krok by mal pomôcť nielen Rusku, ale aj štátom, ktoré sa rozhodnú takýto krok opätovať. Nepredvídateľnosť výmenného kurzu za americký dolár totiž často spôsobuje obrovské náklady pre štáty, ktorých mena je na dolár fixovaná.

Zaujíma Vás táto téma? Tak neváhajte a prečítajte si aj RUSKO:Štátna kryptomena bude zavedená do 3 rokov!

Fixácia a krytie kryptomeny by mohli byť vyriešené dvoma rôznymi spôsobmi. Prvým by bolo krytie tonou podmieneného paliva. Druhá možnosť, ktorá sa Yusufovi zatiaľ viac pozdáva, by bolo kryť túto národnú kryptomenu podmienenými emisiami CO2. Ktorú z týchto možností si Rusko zvolí, zostáva zatiaľ nejasné.

Inšpirovalo sa Rusko Venezuelou?

Samozrejme, že to nikto otvorene neprizná, aj keby to tak bolo. Avšak je to pomerne pravdepodobné, kedže myšlienka krytia meny ropou je úplným základom pre kryptomenu Petro, pochádzajúcu z Venezuely.

Ako sme však už v úvode spomenuli, Petro na svoj moment slávy ešte len čaká. Aj napriek tomu, že sa sám prezident Venezuely, Nicolás Maduro osobne postavil za túto kryptomenu, o Petre sa zatiaľ určite nedá hovoriť ako o úspešnom projekte. Paradoxom je aj fakt, že Rusko úplne odmietlo prijímať akékoľvek platby v kryptomene Petro.

Záver

Či už Venezuela, Rusko alebo akýkoľvek iný štát sa bude pokúšať o kryptomenu krytú ropou alebo inými prírodnými látkami, prípadne minerálmi alebo ťažkými kovmi, jedno ostáva isté. Preraziť s takouto myšlienkou nebude na kryptomenovom trhu vôbec jednoduché. Zástancovia a fanatici kryptomien si totiž často myslia, že akýkoľvek pokus vlády o vytvorenie vlastnej kryptomeny je úplne v rozpore s prvotnou myšlienkou kryptomien a tou má byť decentralizácia. Práve preto je možné, že sa vládou/štátom krytá kryptomena bude dostávať do obehu veľmi dlho. Jej úspech je zatiaľ viac ako nepravdepodobný.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.