Ruský krypto-investor a bloger, známy ako Pavel Nyashin, bol v noci 14. Januára napadnutý a okradnutý v jeho dome. Podľa miestnych médií, útočníci ukradli prostriedky vo výške 24 miliónov rubľov (425 000 dolárov). Nyashin bol zviazaný a zbitý, zatiaľ čo skupina maskovaných útočníkov ukradla trezor obsahujúci peniaze a „základné dokumenty”.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý napísal Pavel Sihelník.

Kto je to Nyashin?

Nyashin je ruský milionár a bloger. Zbohatol investovaním do kryptomien.

Prečo bol okradnutý?

Chválil sa svojím bohatstvom on-line a na schôdzkach známych blogerov, ktoré často navštevoval. Krypto-bloger povedal NTV vo video-rozhovore:

„Nakoniec vzali trezor a dokumenty, pretože vedeli, že v dome je hotovosť. V ňom bola čiastka rovnajúca sa 24 miliónom rubľov.“

23 ročný Nyashin z Petrohradu predtým informoval o svojich úspechoch online a zároveň aj radil, ako sa stať bohatým z krypto-obchodu. Nyashin je zakladateľom YouTube kanálu, ktorý má takmer 15 000 odberateľov. ForkLog taktiež oznámil, že „útočníci“ zničili všetko elektronické vybavenie v dome Nyashina a utiekli. Sám Nyashin má ešte zistiť, či boli napadnuté aj jeho účty a posúdiť plný rozsah škôd.

Za ozbrojený útok bolo zahájené trestné stíhanie, hlási NTV.

Ďalšie podobné incidenty

Kryptomagazín taktiež informoval o osude generálneho riaditeľa spoločnosti EXMO Pavla Lernera, ktorý bol unesený v ukrajinskom hlavnom meste Kyjeve a bol prepustený až po zaplatení výkupného 1 milión dolárov.

Predtým sa ukrajinskí bezpečnostní pracovníci údajne pokúšali ukradnúť finančné prostriedky od Anatólia Kaplana, zakladateľa a generálneho riaditeľa ForkLogu, v priestoroch jeho bydliska. Jednalo sa o rovnaký incident ako pri kancelárii ForkLog v Odese.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tom

Chvalit sa bohatstvom v takej krajine ako je Rusko alebo Ukrajina je na hranici logiky..
Chapem ze bol happy z toho ako zbohatol, ale radsej si to mohol v sukromi uzivat.

Tom

Inak tu je foto z nemocnice.. https://www.btcsoul.com/noticias/pavel-nyashin-e-assaltado-por-gangue-armada-na-regiao-de-leningrado/
Neviem tam je asi normalne lezat v zakrvavenom tricku.. podla nazoru na ruskom fore to bol nafukany k.. a vrak aj to tricko je len snaha byt zaujimavy.. kde je pravda neviem a popravde je mi to jedno..
Dufam ale, ze sa poucia pripadni zbohatlici z kryptomien..