Ruský krypto-investor a bloger, známy ako Pavel Nyashin, bol v noci 14. Januára napadnutý a okradnutý v jeho dome. Podľa miestnych médií, útočníci ukradli prostriedky vo výške 24 miliónov rubľov (425 000 dolárov). Nyashin bol zviazaný a zbitý, zatiaľ čo skupina maskovaných útočníkov ukradla trezor obsahujúci peniaze a „základné dokumenty”.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý napísal Pavel Sihelník.

Kto je to Nyashin?

Nyashin je ruský milionár a bloger. Zbohatol investovaním do kryptomien.

Prečo bol okradnutý?

Chválil sa svojím bohatstvom on-line a na schôdzkach známych blogerov, ktoré často navštevoval. Krypto-bloger povedal NTV vo video-rozhovore:

„Nakoniec vzali trezor a dokumenty, pretože vedeli, že v dome je hotovosť. V ňom bola čiastka rovnajúca sa 24 miliónom rubľov.“

23 ročný Nyashin z Petrohradu predtým informoval o svojich úspechoch online a zároveň aj radil, ako sa stať bohatým z krypto-obchodu. Nyashin je zakladateľom YouTube kanálu, ktorý má takmer 15 000 odberateľov. ForkLog taktiež oznámil, že „útočníci“ zničili všetko elektronické vybavenie v dome Nyashina a utiekli. Sám Nyashin má ešte zistiť, či boli napadnuté aj jeho účty a posúdiť plný rozsah škôd.

Za ozbrojený útok bolo zahájené trestné stíhanie, hlási NTV.

Ďalšie podobné incidenty

Kryptomagazín taktiež informoval o osude generálneho riaditeľa spoločnosti EXMO Pavla Lernera, ktorý bol unesený v ukrajinskom hlavnom meste Kyjeve a bol prepustený až po zaplatení výkupného 1 milión dolárov.

Predtým sa ukrajinskí bezpečnostní pracovníci údajne pokúšali ukradnúť finančné prostriedky od Anatólia Kaplana, zakladateľa a generálneho riaditeľa ForkLogu, v priestoroch jeho bydliska. Jednalo sa o rovnaký incident ako pri kancelárii ForkLog v Odese.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance