Ripple sa udomácňuje v medzinárodnom bankovníctve.
Ripple sa udomácňuje v medzinárodnom bankovníctve. Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Iba prednedávnom sme vás informovali o oficiálnom oznámení spolupráce kryptomeny Ripple s Centrálnou bankou Saudskej Arábie (SAMA). Viac si o tejto spolupráci môžete prečítať  v tomto článku. Včera prišla ďalšia skvelá správa, tentokrát z Južnej Kórei.

Komerčné využitie Ripple na medzinárodné prevody

Juhokórejská banka Woori Bank oznámila úspešný test medzinárodných platieb pomocou kryptomeny Ripple. Oddelenie digitálnych stratégii banky, ktoré je zodpovedné za test, vyjadrilo pozitívny postoj k zavedeniu tejto technológie do praxe. A stane sa tak v čo najkratšom čase. Podľa vyhlásení banky by malo dôjsť ku komerčnému využitiu tejto technológie pri medzinárodných prevodoch ešte v priebehu tohto roka.

O Ripple prejavili záujem aj najväčšie japonské banky

Testovania medzinárodných prevodov prostredníctvom Ripple sa zúčastnilo približne 60 bánk a finančných inštitúcii z Japonska, Južnej Kórei a Thajska. Medzi zúčastnenými boli aj tri najväčšie japonské banky a druhá najväčšia banka v Južnej Kórei, Shinhan.

Vzhľadom na dobré výsledky testu sa japonské banky rozhodli, že tento platobný systém sa v blízkej budúcnosti zavedie aj v Japonsku.

Najväčšou výhodou je rýchlosť

Pri prevode peňazí pomocou Ripple transfer prebehne v reálnom čase. Pri použití existujúceho systému SWIFT prevod medzi bankami trvá dva až tri dni.

“Výška poplatkov za medzinárodné prevody je otázkou diskusie, ale je to oveľa rýchlejšie a lacnejšie ako pri existujúcom systéme.”

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroje:
ripplenews.tech
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance