Robert Kiyosaki varuje: „Klamú vám. Tieto aktíva zachránia vaše financie”

  • Robert Kiyosaki verí, že štátne dlhopisy USA s najvyšším ratingom čaká kolaps.
  • Finančná kríza údajne už začala a Kiyosaki za ňu viní FED a politiku USA.
  • Autor bestselleru odporúča nakupovať Bitcoin, zlato a striebro.
Novinky Robert Kiyosaki varuje pred krachom dlhopisov
Robert Kiyosaki varuje pred krachom dlhopisov. Zdroj: shutterstock.com/KanawatTH a The Rich Dad Channel
BITmarkets BITmarkets

Robert Kiyosaki je známy svojimi vyjadreniami, v ktorých odsudzuje americké vládne autority a fungovanie ekonomiky. Taktiež kritizuje peniaze ako americké doláre, ktoré považuje za falošné. Vo svojom najnovšom príspevku tvrdí, že finanční plánovači klamú, keď hovoria, že štátne dlhopisy sú bezpečné, uvádza správa Finbold.

Robert Kiyosaki varuje pred krachom

Držitelia dlhopisov aj s najvyšším úverovým ratingom AAA môžu utrpieť vážne straty za predpokladu, že trh s komerčnými nehnuteľnosťami zaznamená zvýšenú volatilitu. Práve tento sektor podľa Kiyosakiho povedie k veľkému krachu. Neschopnosť plniť finančné záväzky má urýchliť kolaps dlhopisov AAA.

Vyjadrenie známeho autora bestselleru Bohatý otec chudobný otec prichádza uprostred zmeny rastúceho trendu štátnych dlhopisov, čo naznačuje zraniteľnosť ekonomiky. Kiyosaki preto odporúča obrátiť sa na úplne iné aktíva, ktoré vás majú úspešne ochrániť pred hroziacim ekonomických krachom.

Robert Kiyosaki o financiách

Robert Kiyosaki o financiách. Zdroj: X (Twitter) / Robert Kiyosaki

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Tieto aktíva sú údajne najlepšou voľbou

Údajne najlepšie aktíva, ktoré môžete v súčasnosti vlastniť, sú zlato, striebro a Bitcoin. Toto odporúčanie opakuje Kiyosaki pomerne často a rovnako predpovedá aj začiatok ekonomického poklesu, ktorý údajne už nastal. Obviňuje z toho politiku vlády USA a Federálny rezervný systém (FED), ktorý je bezzubý v boji proti inflácii.

Kiyosaki už dlhodobo verí, že americká ekonomika balansuje na pokraji kolapsu. Opakovane kritizoval prezidenta Joea Bidena, ministerku financií Janet Yellenovú a šéfa Fedu Jeromea Powella. Kiyosaki považuje držbu spomínaných aktív za nevyhnutnú. Aj keď môžu počas krachu klesnúť ceny zlata aj Bitcoinu, tento pád majú stlmiť viac ako ostatné triedy aktív.

Ktoré aktívum z tých, ktoré odporúča Kiyosaki považujete za najviac bezpečné?

Loading ... Loading ...

Bitcoin podľa Kiyosakiho smeruje na 100 000 dolárov, zatiaľ čo zlato opakovane prekonáva historické maximum. Zaujímavosťou je, že zlato v poslednom období dokonca prekonalo najznámejší akciový index S&P 500. Od polovice augusta 2018 cena zlata stúpla o 108 %, zatiaľ čo S&P 500 za rovnaké obdobie narástol v úvodzovkách len o 87 %.

V skutočnosti nikto nemôže presne predpovedať začiatok globálnej krízy. Niekedy je pravdepodobnosť vyššia, inokedy zas nižšia, no tak či tak väčšina ľudí na to pripravená nebude. Preto je dôležité diverzifikovať majetok do viacerých aktív a nie len do tých, ktoré odporúča Kiyosaki.

Ak sa viac zaujímate o investovanie, odporúčame vám pozrieť sa aj na video nižšie:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: FinboldTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.