Robert Kiyosaki: „Bitcoin predstavuje peniaze ľudu, preto ho podporujem. No zlato a striebro sú božími peniazmi”

Novinky Kiyosaki vysvetlil, prečo podporuje Bitcoin
Kiyosaki vysvetlil, prečo podporuje Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, leolintang
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Populárny podnikateľ a autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” Robert Kiyosaki sa opäť vyjadril k súčasnej svetovej ekonomickej situácii a nevynechal ani kryptomeny. Čo tvrdí?

Robert Kiyosaki opäť komentoval kryptomeny

Hlavnou témou diskusie bol tentokrát systém, ktorý môže investorom pomôcť pri využívaní dlhu na budovanie bohatstva. Vo svojom podcaste Kiyosaki spoločne s kryptomenovým expertom Wangom hovorili aj o decentralizovanej povahe kryptomien. Vyzdvihli najmä Bitcoin.

„Chcú všetko centralizovať a kontrolovať. Takže dôvod, prečo podporujem Bitcoin a najmä blockchain, je ten, že je decentralizovaný. Takže kryptomeny sú v podstate peniaze ľudí. Zlato a striebro sú božie peniaze.”

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano finalizuje dôležitú aktualizáciu blockchainu – ADA reaguje prudkým rastom

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny vs. inflácia

Inflácia je na najvyšších hodnotách za posledných 40 rokov a americký dolár klesol za posledných 50 rokov už o viac ako 86 %. A práve preto investori hľadajú možnosti, ako svoje investície ochrániť. Kiyosaki sa rozhodol, že bude investovať do drahých kovov, ako je napríklad zlato či striebro a, samozrejme, do digitálneho zlata – Bitcoinu.

„Mám milióny dolárov v zlate, striebre a Bitcoine. Doláre si nikam neukladám. To je makro obraz.”

Kiyosaki pridal svoj názor aj na digitálne meny centrálnych bánk. Podľa neho sú tieto projekty dosť nebezpečné. Ide o digitálne meny emitované a podporované centrálnymi bankami federálnej vlády, ktoré v konečnom dôsledku povedú k hyperinflácii.

„Ak prejdete na Govcoin alebo Fedcoin, je to vlastne jasným dôkazom toho, že idú po nás. Potom nastane hyperinflácia, akú sme ešte nikdy nevideli. Bude sa vo veľkom obchádzať bankový systém.”