Ripple po 150% pumpe predáva tretinu portfólia, oplatí sa držať XRP?

0

Blockchainová platobná spoločnosť, Ripple, predáva zhruba tretinu svojho podielu v spoločnosti MoneyGram, a to pri prvom takomto predaji akcií spoločnosti od začiatku investovania do giganta v roku 2019.

Podľa americkej komisie pre cenné papiere a burzy, blockchainová spoločnosť vlastní 6,22 milióna akcií spoločnosti MoneyGram, čo je 8,6% akcií v obehu. Vlastní aj opčný list na nákup ďalších 5,95 milióna akcií, s celkovou pozíciou akcií 12,2 milióna akcií (17% akcií MoneyGram v obehu).

Spoločnosť Ripple teraz predáva až 4 milióny akcií, teda približne 33,3% celého svojho podielu. Po predaji bude Ripple stále vlastniť minimálne 3,22 milióna akcií, teda 4,44% spoločnosti MoneyGram. Po zahrnutí ďalších akcií, ktoré dávajú spoločnosti Ripple právo vykonať nákup akcií za vopred stanovenú cenu, bude blockchainová platobná spoločnosť stále vlastniť približne 11% spoločnosti MoneyGram.

Čítajte tiež – 3 dôvody, prečo volatilita BTC v decembri stúpne

Ripple zhodnotil investíciu

Podľa podmienok počiatočného investičného oznámenia z júna 2019, spoločnosť kúpila akcie MoneyGram za 4,10 USD za kus. Akcie spoločnosti MoneyGram tento rok vzrástli o viac ako 260% a v stredu sa uzavreli na 7,42 USD. To znamená, že spoločnosť Ripple získava zo svojej investície významný zisk.

Podľa hovorcu, ktorý nereagoval na e-mailovú otázku, čo má spoločnosť v úmysle urobiť s výnosmi z predaja podielu, predaj stále prebieha.

Spoločnosť Ripple dokončila v novembri 2019 nákup majetkového podielu v spoločnosti MoneyGram za 50 miliónov dolárov.

Ešte na konci Q3 2020 blockchainová spoločnosť zaplatila spoločnosti MoneyGram 9,3 milióna dolárov. Tie sú v poslednom finančnom výkaze spoločnosti MoneyGram označované ako poplatky za rozvoj trhu. To práve preto, lebo spoločnosť použila zúčtovaciu sieť Ripple založenú na XRP, On-Demand sieť (predtým známa ako xRapid).

Spoločnosť MoneyGram použila toto cezhraničné riešenie na uskutočňovanie transakcií v Európe, Austrálii a na Filipínach od júna 2019. Za to blockchainová spoločnosť zaplatila spoločnosti MoneyGram najmenej 52 miliónov dolárov. 

„Po predaji zostaneme významným akcionárom spoločnosti MoneyGram – sú jednoznačne lídrom v globálnom platobnom priestore vo viac ako 200 krajinách. Za niečo viac ako rok sme dosiahli neuveriteľný pokrok a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s MoneyGram pri transformácii cezhraničných platieb,“ uviedol hovorca spoločnosti Ripple.

Inštitúcie sa bijú o Bitcoin! Ďalší krypto fond ide nakupovať za pol miliardy

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre