Ripple CEO údajne predával svoje XRP, zatiaľ čo propagoval ich držanie

0

V stredu 25. marca žalobca upravil a doplnil žalobu proti spoločnosti Ripple z mája 2018. Urobil tak na základe žiadosti sudcu o poskytnutie podrobnejších informácií o podvodnom konaní spoločnosti Ripple. Niektoré časti boli podľa sudcu napísané príliš obecne. 

Aké bude mať koronavírus následky pre trh ? – Koronavírus najviac ohrozuje USA! – Spôsobí to nakoniec hyperinfláciu doláru?

Verejne HODL, súkromne DUMP

Spoločnosť Ripple ešte v septembri požiadala o zamietnutie procesu. Vo februári ale okresný sudca Phyllis Hamilton rozhodol, že proces bude pokračovať, pričom si vyžiadal viacej detailov od žalobcu. Ten priniesol nové podrobnosti, z ktorých vyplýva, že Ripple CEO Brad Garlinghouse mal propagovať token potenciálnym investorom, kým v tajnosti svoje tokeny predával.

Zmenená a doplnená žaloba tiež zdôrazňuje, že Garlinghouse sa v roku 2017 prezentoval ako osoba, ktorá podporuje dlhodobé držanie XRP tokenu. To samozrejme verejnosti naznačovalo, že Ripple CEO dlhodobo drží svoje XRP tokeny a tým zdôrazňuje svoju vieru v celý projekt. Napriek tomu čo prezentoval vo svojich online príspevkoch žalobca uviedol, že Garlinghouse mal v roku 2017 predať až 67 miliónov XPR. Dokonca likvidoval všetky tokeny, ktoré obdržal od Ripple, a to do pár dní od ich prijatia.

Kryptomena Číny už čoskoro ? – Čína opäť o krok bližšie k svojej kryptomene – Kedy sa jej dočkáme a čo prinesie? 

Žaloba ďalej uvádza, že všetkých 100 miliárd XRP tokenov, ktoré existujú, bolo vytvorených spoločnosťou Ripple prakticky z ničoho ešte v roku 2013 pred akoukoľvek distribúciou alebo funkciou tokenu. Jedine ako špekulatívna investícia:

„Hodnota XRP tokenu značne prevyšuje hodnotu výnosov ako aj cash flow spoločnosti Ripple zo všetkých ostatných zdrojov. Hlavnou hodnotou Ripple je ich XRP token, ktorý spoločnosť vlastní a predáva. Hodnota Ripple teda závisí od propagácie XRP, zatiaľ čo XRP je celkovo alebo takmer tokenom bez funkcie. Investori ho nakupujú v očakávaní zisku vygenerovaného na základe úsilia spoločnosti Ripple“.

Utility token alebo cenný papier ?

Žaloba tiež zdôrazňuje, že Ripple a Garlinghouse nesprávne popísali XRP ako utility token. Jeho utilita, resp. funkcia podľa nich pozostáva z toho, že je to tzv. „bridge currency“. Teda akási premosťujúca mena, čím chceli údajne dosiahnuť, aby token nebol klasifikovaný ako cenný papier. V žalobe je ďalej uvedené:

„Tieto tvrdenia sú nepravdivé a sú zároveň opomenutím významných faktov pre investorov, pretože užitočnosť XRP tokenu priamo súvisí s hodnotou XRP. V jednoduchosti, tieto falošné tvrdenia o užitočnosti XRP tokenu nie sú ničím iným ako pokusom vyhnúť sa uplatňovaniu zákonov o cenných papieroch a tým zvýšiť dopyt po XRP.“

Čo čítať ďalej ? Ak vás zaujíma viac článkov týkajúcich sa XRP, neprehliadnite náš príspevok o nedávnom veľkom presune miliónov XRP tokenov na Bitstamp. 

Pozor! 31 miliónov mincí XRP v pohybe – Chystajú whales veľký výpredaj?

Zdroj:
cointelegraph

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre