Riaditeľ burzy Binance US končí. Spoločnosť prepustila tretinu zamestnancov

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Binance US opustil generálny riaditeľ
Binance US opustil generálny riaditeľ. Zdroj: shutterstock.com/salarko/Hryshchyshen Serhii

V USA je jedno z najprísnejších regulačných prostredí, ktoré upravuje trh s kryptomenami. Podlieha mu aj burza Binance US. Tú nedávno opustil generálny riaditeľ Brian Shroder. Spoločnosť však prepustila omnoho viac zamestnancov na viac ako 100 pracovných pozíciách.

Spolu s riaditeľom burzu opustilo ďalších 100 zamestnancov, čo predstavuje približne až jednu tretinu. Objem burzy klesol na úrovne zo začiatku roka 2020, čo je výsledkom prísneho regulačného dohľadu. Podiel burzy taktiež klesol z aprílových 2,39 % na súčasnú úroveň 0,6 %.

Binance US v tomto roku prepúšťala už druhýkrát, pričom ju spustili len v roku 2019. Tento trend však nepociťuje iba jediná spoločnosť, ale ide o celé územie USA. Nejasné regulácie v súvislosti s kryptomenami v USA spôsobujú, že burzy čelia žalobám zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Binance US je maličká burza

Binance US je maličká burza. Zdroj: CoinMarketCap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Z USA miznú kryptomeny

Výsledkom je, že trhová kapitalizácia stablecoinov v USA klesla o 35 % a v roku 2023 analytici zaznamenali ich odliv v hodnote až 15 miliárd dolárov. Celkovo môžeme vidieť trend masívnych odlivov kryptomien z územia USA. Burza Binance US dokonca musela od 9. júna pozastaviť všetky vklady na platformu.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Binance opúšťajú kľúčoví pracovníci

Riaditelia opúšťali aj burzu Binance, ktorá je dodnes najväčšou kryptomenovou spoločnosťou na svete. Opustil ju regionálny riaditeľ pre východnú Európu Gleb Kostarev a generálny riaditeľ burzy pre Rusko a krajiny Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) Vladimír Smerkis. 

Tieto odchody z najväčšej kryptomenovej spoločnosti na svete prichádzajú bezprostredne po tom, čo burzu opustil aj generálny poradca Han Ng a hlavný strategický riaditeľ Patrick Hillmann. Tento trend môžeme chápať ako odpoveď na vyšetrovanie, ktorému čelí burza aj Changpeng Zhao zo strany SEC-u.

Na základe správy CNBC o prácu v Binance údajne prišlo až 3 000 pracovníkov, čo Changpeng Zhao poprel. Dokonca povedal, že plánuje prijímať nové talenty, keďže sa pripravuje na ďalší cenový nárast digitálnych mien.

Podľa rebríčka CoinMarketCap je Binance najväčšia kryptomenová burza na svete, na ktorej sa denný objem obchodovania pohybuje v čase písania článku na úrovni 4,1 miliardy dolárov. Pre porovnanie, Binance US je v rebríčku až na 53. mieste s denný objemom obchodovania iba 17,6 milióna dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomenová burza Binance prepustila 1 000 zamestnancov