Revolut zavádza cashback v kryptomenách
Revolut zavádza cashback v kryptomenách. Zdroj: Shutterstock.com/Ascannio

Banka Revolut sa pripravuje na zavedenie kryptomenovej karty v Spojenom kráľovstve, pomocou ktorej budú môcť obyvatelia platiť za každodenné výdavky aj pomocou kryptomeny DOGE. Táto správa by mohla spôsobiť ďalší rast meme coinu, ktorý pôvodne vznikol ako vtip.

Revolut je britská finančná technologická spoločnosť, ktorá ponúka bankové služby ako napríklad zmenáreň, debetné karty, Apple Pay, obchodovanie s kryptomenami, komoditami a mnoho ďalšieho. Služba Pay with Crypto používateľom poskytuje cashback 1 % v kryptomene za nákupy uskutočnené pomocou ktoréhokoľvek tokenu, ktorý banka podporuje. Používatelia majú na výber z takmer 100 tokenov, medzi ktoré patria predovšetkým Bitcoin, Ethereum a Dogecoin.

Cashback používateľ obdrží v rovnakej mene, v ktorej uskutočnil nákup. Z toho vyplýva, že Revolut umožní získavať naspäť aj kryptomenu DOGE, ktorá nedávno raketovo narástla vďaka Elonovi Muskovi, ktorý chce údajne na Twitteri nájsť pre meme coin prípady použitia, ako sme vás nedávno informovali.

Emil Urmanshin, generálny riaditeľ spoločnosti Revolut, povedal:

„Tento rok sme zvýšili počet kryptomien dostupných v aplikácii Revolut na takmer 100 tokenov a spustili sme vzdelávacie kurzy Crypto Learn & Earn, ktoré si užívajú milióny našich zákazníkov.“

Revolut je obľúbená banka kryptomenových nadšencov
Revolut je obľúbená banka kryptomenových nadšencov. Zdroj: Shutterstock.com/daily_creativity

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Revolut poskytne okamžité prepínanie kryptomien

Zaujímavú funkciu, ktorú určite pozitívne prijme mnoho zákazníkov, je prepínanie medzi kryptomenami, ktorými sa bude platiť. Aktivácia tejto novej funkcie bude povolená na akejkoľvek existujúcej karte od Revolutu.

Známa banka vyvinula aj vzdelávací program kurzov s názvom „Učte sa a zarábajte“, ktorý má pomôcť zákazníkom zlepšiť ich chápanie kryptomien. Okrem toho sa zamerali aj na pochopenie technológie blockchain a mnohých ďalších protokolov, ktoré v tomto ekosystéme fungujú.

Táto novinka prichádza uprostred správ, že Visa a Mastercard vstupujú na metaverzový trh s cieľom spracovávať digitálne platby, pričom nie je ešte jasné, či vybudujú vlastnú decentralizovanú štruktúru, alebo využijú tretiu stranu. Tieto udalosti tvoria komplexný pohľad na stále hlbšiu adopciu kryptomien a ich prepojenie s tradičným finančným sektorom.

Mohlo by ťa zaujímať: Budúcnosť platieb! Visa a Mastercard sa zameriavajú na metaverzum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance