Rekordné zisky na akciových trhoch – Spôsobila to výhra Bidena vo voľbách?

1

Americké trhy s akciami za sebou majú jeden z najlepších týždňov histórie. Index S&P 500 vytvoril zisk 360 bodov, čím zvýšil svoju hodnotu o viac ako 11%. Akcie takto zareagovali na (zatiaľ) nerozhodné a (možno) zmanipulované americké voľby, ktoré budú mať dohru pred najvyšším súdom USA a dúfajme, že to nezájde ešte ďalej.

Trump teraz mobilizuje svojich voličov a je dosť možné, že sa chystá niečo veľké. Viď: Demokracia USA v ohrození, hrozí Amerike občianska vojna?

Reagujú akcie na výhru Bidena v amerických prezidentských voľbách?

Ťažko povedať, čo spôsobilo tak prudký rast amerických akcií. V utorok začali  americké prezidentské voľby a veľmi rýchlo v nich prevzal vedenie Joe Biden. Demokratický kandidát si ho nakoniec udržal až do konca a získal 270 elektorálnych hlasov potrebných na výhru.

Celkovo za Bidena hlasovalo takmer 75 miliónov ľudí, čo je najvyššie číslo v dejinách. Trump sa však tiež nenechal zahanbiť 70,6 miliónmi hlasov. Chvalabohu, tentokrát nedošlo k situácii, v ktorej by vyhral kandidát s menšinovou podporou.

Biden porazil Trumpa a stáva sa prezidentom, toto však ešte bude mať dohru

Biden je pre trhy zlá správa

Biden teda vyhral, i keď Donald Trump proti tomu protestuje a na najvyššom súde sa chystá dokázať, že demokrati vo voľbách podvádzali. Je naozaj zvláštne, že akciové trhy rástli, pretože je celkom známe, že by viac preferovali výhru Donalda Trumpa. Demokrati teraz určite zvýšia dane a schvália aj ďalšie opatrenia, ktorých vedľajším efektom bude úbytok peňazí na trhu.

Biden je pre trhy minimálne v krátkodobom horizonte tou horšou voľbou. Demokrati teraz majú dostatočnú silu na to, aby do praxe uviedli svoje myšlienky o riadení ekonomiky, ktoré jemne pripomínajú komunizmus. O tom sa budeme dopodrobna baviť s ekonómom Jaroslavom Jarolímom na streame (pravdepodobne v nedeľu). Prihláste sa na odber kanálu BitLink a nenechajte si to ujsť! Tu si môžete pozrieť náš posledný rozhovor s Jaroslavom:

Ak sa Trumpovi nepodarí na najvyššom súde otočiť voľby vo svoj prospech, v najbližších rokoch budeme svedkami neobmedzeného tlačenia peňazí, väčšieho mikromenežmentu ekonomiky a znehodnocovania dolára. Tieto praktiky sa určite dostanú aj do zvyšku demokratického sveta. Vyťahujme teda peniaze z účtov a robme dobré investície, pretože toto môže dopadnúť veľmi zle.

Jerome Powell chce ďalšie stimuly a zadlžovanie vlády – A preto potrebujeme Bitcoin!

Bitcoin čakajú skvelé štyri roky!

Bitcoin daily graf
Bitcoin daily grafekonomika

Znehodnocovanie štátnych peňazí hraje do kariet peniazom virtuálnym. V tomto roku sa do obehu dostalo viac než 8 biliónov inflačných dolárov. Bitcoin na to reaguje rastom a v piatok dokonca dosiahol cenu  16 000 $. Tak vysoko nebol od časov najväčšieho HYPU v roku 2017! Tentokrát je to však iba začiatok.

Prečítajte si dnešnú analýzu Bitcoinu:

Analýza – Bitcoin šokoval! Kľúčová rezistentná zóna je prekonaná, nasleduje ATH!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.