Rekordné zisky kryptomeny pokračujú. Držitelia majú dôvod na radosť

Analýzy Kryptomeny umelej inteligencie rastú.
Kryptomeny umelej inteligencie rastú. Zdroj: shutterstock.com/pathdoc/Things
BITmarkets BITmarkets

Kryptomena render (RNDR) je najziskovejšou digitálnou menou za posledný týždeň v rebríčku top 100 podľa stránky CoinMarketCap. Objemy obchodov naznačujú, že trh majú v rukách stále nakupujúci a cena má priestor na pokračovanie rastúceho trendu. Vďaka čomu render prekonáva ostatné popredné kryptomeny v ziskovosti?

Render opäť dosahuje vysoké zisky

Render token je vykresľovacia sieť GPU postavená na ethereovom blockchaine. Jej cieľom je spojiť umelcov a štúdiá, ktoré potrebujú výpočtový výkon GPU, s ťažobnými partnermi, ktorí sú ochotní svoje zariadenia prenajať. RNDR používajú umelci v sieti na výmenu za výpočtový výkon GPU.

Už skôr sme vás informovali o tom, že RNDR zaznamenal nárast od 1. januára v hodnote až 576 % v najvyššom bode, ktorý bol dosiahnutý 28. apríla. V čase písania článku sa token podľa údajov TradingView ochoduje na trhovej cene 2,27 dolárov, pričom vytvoril v tomto týždni nárast vyše 42 % len za 3 dni. Trhová kapitalizácia tokenu sa vyšplhala na úroveň 833 miliónov dolárov, čo predstavuje 56. miesto v rebríčku.

Kryptomena render opäť rastie

Kryptomena render opäť rastie. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

ChatGPT vstupuje do sveta aplikácií

Posledný nárast bol sprevádzaný oznámením, že OpenAI vstupuje do sveta aplikácií pomocou ChatGPT, čoho súčasťou bude aj svet kryptomien, ktoré podporujú umelú inteligenciu. OpenAI spustilo oficiálnu verziu svojho chatbota poháňaného AI, ChatGPT, v obchode Apple App Store, ako sa uvádza v správe Crypto News. Navyše, čoskoro bude predstavená aj verzia pre Android.

Ak sa viac zaujímate o jednotlivé AI kryptomeny, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Aplikácia ChatGPT ohlásená 18. mája bude predstavovať bezproblémovú synchronizáciu histórie používateľských rozhovorov medzi webovou verziou a aplikáciou. Navyše hlasové ovládanie bude uľahčené vďaka OpenAI Whisper.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Záujem o AI kryptomeny rastie

Tokeny zamerané na umelú inteligenciu (AI) v posledných mesiacoch zaznamenali veľký záujem. Ten nejavia iba malí retailoví investori, ale aj giganti ako Google alebo Microsoft. Umelá inteligencia môže zjednodušiť život mnohým, no obchodovanie týchto kryptomien so sebou prináša obrovské riziko, ktoré by mali obchodníci podstupovať iba s kapitálom, ktorý sú ochotní stratiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Varovanie od Binance: ChatGPT údajne šíri nepravdivé informácie

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: coinmarketcapTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.