Rekordná transakcia – Veľryba poslala miliardu v BTC a zaplatila 50 centov!

0

Neznáma BTC peňaženka zaplatila iba 4 doláre za prevod viac ako 1 miliardy dolárov. Podľa informácií, ktoré poskytol krypto účet Twitter, spoločnosť Whale Alert zaslala 92 857 BTC (1 092 603 640 USD) z neznámej peňaženky za poplatok 4 USD pri súčasných trhových sadzbách.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Aj keď je bitcoinová sieť známa pre svoje všeobecne nízke transakčné poplatky, cena za transakciu sa v poslednom mesiaci zvýšila o viac ako 500%.

Transakcie s veľrybami nie sú neobvyklé. Bitcoin Block Bot, ďalší Twitter účet veľryby, 27. júna oznámil, že transakcia 101 857 BTC (0,5% zo všetkých BTC, ktoré boli v súčasnosti v obehu), nastala s celkovými nákladmi iba 0,48 USD.

V každom prípade je transakčný poplatok, hoci je obzvlášť nízky v porovnaní s tým, čo by tradičné finančné inštitúcie účtovali za takúto sumu, stále podstatne vyšší ako poplatok, ktorý sa uskutočnil minulý mesiac.

Nevieme, kto tieto prostriedky poslal, ani nevieme, kto bol príjemcom. Používatelia sociálnych médií špekulovali, že mince môže vlastniť BitGo, ktorá spravuje chladiarenské sklady spoločnosti Bitstamp.

Čítajte tiež – Goldman Sachs: Zlato do roku 2022 prekoná 2300$. Aký vývoj čaká BTC ?

Ako halving ovplyvňuje poplatky

Pred halvingom Bitcoinu, priemerný transakčný poplatok dosahoval maximum 3,19 USD. Podľa údajov dostupných v Bitinfocharts to predstavuje zvýšenie o viac ako 300% z priemerného poplatku z 26. apríla. Naposledy bol priemerný transakčný poplatok BTC vyšší ako 3,00 USD v júli 2019.

Historicky sa poplatky za bitcoinové transakcie výrazne vždy zvyšovali pred halvingom. Počas posledného halvingu, 9. júla 2016, došlo k prudkému zvýšeniu transakčných poplatkov.

Čítajte tiež – Bitcoin veľrýb je vyše 18000 a mineri sa zbavujú BTC – čaká nás korekcia?

Zúčtovanie poplatkov za transakcie BTC

Keď sa pozrieme na transakčné poplatky za BTC, za posledných 30 dní sa skutočne zvýšili.

Údaje z Bitinfocharts ukazujú, že 5. júla bol priemerný transakčný poplatok v sieti BTC okolo 0,835 USD. Včera bola rovnaká metrika na hodnote 5,35 USD. Toto je celkový nárast o viac ako 540%.

Dalo by sa to vysvetliť zvýšeným využívaním siete. Graf zobrazuje celkovú veľkosť agregátov v bajtoch transakcií, ktoré čakajú na potvrdenie.

Vidíme, že 7. júla to bolo asi 10 miliónov, zatiaľ čo dnes to bolo okolo 48 miliónov. Inými slovami, ľudia, ktorí chcú, aby sa ich transakcia uprednostnila, by v súčasnosti museli minerom platiť zvýšený poplatok.

Transakcie BTC

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre