REKORD – cez Bitcoin sieť sa za hodinu presunulo 9 miliárd dolárov

0

Bitcoin včera v noci zaznamenal rekordnú hodinku. Behom šesťdesiatich minút sa cez túto decentralizovanú platobnú sieť preniesli mince v celkovej hodnote takmer deväť miliárd dolárov. Zaznamenali sme tak absolútny rekord v hodinovom transakčnom volume.

O tomto rekorde ako prvý informoval spoluzakladateľ Glassnode na svojom Twitteri:

Tak veľké hodinové volume sme nezaznamenali ani na prelome rokov 2017-2018 a dokonca ani počas hypu v prvej polovici tohto roka. Pravdepodobne ide o anomáliu, ktorá nereflektuje pohyby ceny Bitcoinu.

Môže vás zaujímať: Microsoft práve uzavrel partnerstvo s málo známou kryptomenou

Prečo je to dôležité?

Bitcoin je často označovaný za digitálne zlato. Má však oproti nemu jednu veľkú výhodu – neexistuje vo fyzickej podobe. Digitálna podstata Bitcoinu umožňuje toto platidlo ľubovoľne deliť, resp. presúvať v krátkom čase naozaj obrovské čiastky.

Skúste s predstavil, ako by asi vyzerala 9-miliardová transakcia zlata. Pravdepdobne by to bolo nemožné. Hmotnosť zlata y bola obrovská a bezpečnostné riziko neúnosné. Pri BTC to však nie je žiadny problém. Stačí zaplatiť dvadsať centov a prevod sa uskutoční do niekoľkých hodín.

Táto rekordná hodinka poukázala na najväčšiu silu Bitcoinu. V súčasnosti naozaj neexistuje lepší spôsob, ako presunúť hodnotu. Bitcoin by mohol byť o pár rokov rutinne používaný na bezpečné prevody veľkých čiastok. Navyše, v procese vám nebude brániť žiadna vláda ani banka.

TIP redakcie: Päť aktuálne najlepších kryptomien na daytrading!

Čo ďalej?

Pozrite si včerajšie LIVE Správy! 🙂

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre